Jste zamilování? Pozor na bankovní účet!


Je prokázáno, že zamilovaní muži utrácejí daleko víc peněz. Možná jste si mysleli, že randění je už tak drahá záležitost. Ani ve vztahu se tato skutečnost nemění. Když příjde na lásku, na penězích  zkrátka nezáleží.

Muži na peníze nehledí

Podle nejnovějšího průzkumu muži při nákupu dárku pro svou partnerku nehledí na cenu. Slevy či speciální nabídky jdou tak mimo ně. Výzkumníci ze státní university University of Colorado Boulder uvedli, že lidé se při rozhodování o koupi dárku pro partnera rozhodují pro dražší variantu, i když to může být na úkor kvality. Čím dražší, tím zkrátka lepší.

Do vztahu je třeba investovat

Výzkum byl proveden u 245 jedinců. Měli si vybrat mezi dvěma zásnubními prsteny, z nichž jeden byl značně dražší a také lepší kvality. Když se jich zeptali na jejich názor, oslovení dali přednost drahému prstýnku. Tento experiment opakovali s dorty, výsledek se však opakoval Lidé volili dražší variantu.

Autor studie Peter McGraw uvedl: „Chování lidí se mění, když nenakupují pro své milované, daleko častěji hledí na to, jak co nejvíce ušetřit. Pokud se jedná o partnera, výhodné koupě a slevy jdou stranou. Chtějí se tak vyhnout rozhodování, kolik je vhodné utratit za milující vztah.”

Takže kvůli tomu jsou zásnubní prsteny tak drahé?
Autoři studie tvrdí, že prodejci využívají tuto skutečnost proti nám a schválně navyšují ceny, protože ví, jak moc jsme romantičtí.

Kolik utrácíte vy ve vztahu za dárky pro partnerku?

zdroj foto: foter.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |