Vyhněte se vánočním hádkám. Poradíme, jak


Vyhněte se vánočním hádkám. Poradíme, jak

Zdroj: pixabay.com

Vánoce jsou tady, a i když se všude mluví a píše o tom, že to jsou svátky klidu a míru, my všichni víme, že to není pravda. Pokud pomineme shánění dárků, stromečků, kaprů, úklid a podobně, je to také minové pole, co se týká partnerských hádek. Jednak protože prostě se ta pohoda někdy dělá tak trochu na sílu a jsou to nervy a také proto, že trávíte více času spolu a s příbuznými. Poradíme, jak se některým konfliktům vyhnout.

Jste více spolu, nemusíte do práce, co takhle přeprat trochu minulost? Nikdy! Nevytahujte staré křivdy, spory a hádky. Mluvte o příjemných vzpomínkách, o aktuálních záležitostech. Pokud partnerka nebo rodina s něčím podobným přijde, tak jim prostě řekněte, že jsou Vánoce e bude lepší bavit se o něčem jiném. Pokud už bude hlavní roli hrát alkohol a nenechají se od tématu odradit, tak už asi nezmůžete nic.

O Vánocích rozhodně nezačněte vychovávat svoje potomstvo. Jasně, jste s nimi více času a vidíte, kde všude maminka udělala ve výchově chybu. Nekomenujte to, stejně to za těch pár dní nezměníte, jenom si zkazíte svátky. Pokud ve vašem okolí žije puberťák, nechte jeho výroky volně proplouvat prostorem, nereagujte, nenechte se vytočit. Maximálně mu sdělte, že s ním nesouhlasíte, ale tím pro vás daná záležitost končí.

Hovory o budoucnosti sice v tento čas lákají, ale pokud víte, že jsou vaše představy od těch partnerčiných jiné, nepouštějte se do nich. Místo vánoční pohody přivoláte jen nevánoční dusno.

O tom, kolik stály dárky, a že je jich příliš mnoho, také na Vánoce nemluvte. Pokud jsou nadšení ti, co je dostali i dárci, neřešte to, i když tušíte, že účtem proběhl pořádný vítr. Buďte tolerantní a s manželkou si o finanční hýřivosti promluvte až po Silvestru.

Udržte si soukromí. Ano, Vánoce jsou o setkávání rodiny i přátel. Nicméně si najděte i chvilku pro sebe. Pečlivě si návštěvy naplánujte a pokud si vás rodiče uzurpují pro sebe, zkuste jim rozumně vysvětlit, že chcete čas trávit i se svojí partnerkou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |