Jaká je průměrná frekvence sexu lidí ve vašem věku?


Ve skutečnosti neexistuje žádné správné číslo, ale pokud byste chtěli vědět, kolik sexu mají vaši vrstevníci, odpověď má americký institut, který provedl studii na toto téma. 

Věk udává frekvenci sexu

Společnost Medical Daily uvádí, že studie Kinseyho institutu pro výzkum v oblasti sexu, reprodukce a pohlaví potvrdila, že věk souvisí s frekvencí sexu.

Žádné překvapení se nekoná: věková skupina 18 – 29 let měla nejvíce sexu. Průměrně 112krát za rok, tedy dvakrát týdně. Zatímco lidé ve věku 30 – 39 let měli v průměru 86krát sex ročně, a skupina 40 – 49 let v průměru 69krát za rok.

S věkem přibývají nemoci a klesá množství sexu

Pravděpodobně není příliš překvapující, že frekvence, s jakou mají lidé sex, klesá s věkem. „Z výsledku studie vyplynulo, že s přibývajícím věkem se zvyšují naše možnosti rozvoje chronických zdravotních stavů, což negativně ovlivňuje četnost a kvalitu sexuální aktivity,“ uvedl Ph.D. Justin Lehmiller z Kinseyho institutu.

Další studie s překvapivými výsledky

Je však důležité si uvědomit, že výsledky jakékoli studie by vás neměly příliš ovlivňovat. Začátkem tohoto roku jiný průzkum zjistil, že ženy ve věkové skupině starší 36 let byly ve skutečnosti ty, které uváděly, že jsou nejvíce sexuálně aktivní.

A v loňském roce jiný průzkum zjistil, že ženy mají nejvíce sexu, když mají kolem 35. roku, což naznačuje, že sebedůvěra (nejen v ložnici) s věkem roste (lidé jsou také otevřenější k různým experimentům). Tato zjištění nás mohou vést k závěru, že i když frekvence sexu klesá s vyšším věkem, sex může být v pozdějším věku daleko kvalitnější, neboť partneři si jej dokážou více vychutnat a prožít.

zdroj foto: pixabay.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Lucie Osmanská


Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace