Jak jsou na tom muži: skutečně si v pokročilém věku užívají lepší sex?


Nová vědecká studie si posvítila na sexuální život mužů v pokročilém věku. Opravdu si více vychutnávají sex? A co stojí v pozadí za jejich skutečnou spokojeností v této oblasti? Pojďte se s námi podívat na výsledky výzkumu. Co se týče opačného pohlaví, věděli jste, že sexu si nejvíc užívají ženy až po šestatřiceti?

Kanadská studie

Nelze jednoznačně říci, že si muži více vychutnávají sex ve zralejším věku. Záleží především, na kolik let se skutečně cítí a také na jejich fyzické kondici. Vědci z univerzity Waterloo v Kanadě se zaměřili na muže ve věku 45 až 75 let a jejich sexuální život. Výzkumu se zúčastnilo na 1 170 respondentů, a to jak gayů, tak i heterosexuálů. Výzkumníci hledali spojitost mezi stárnutím a přístupem k sexu.

Výsledky výzkumu

Pro srovnání si vědci vzali data získaná v letech 1995 – 2005 během výzkumu o krizi středního věku. Jaké byly výsledky výzkumu? Sexuální život muži v pokročilém věku hodnotí hůře, čím blíže se cítí svému skutečnému věku. „Má to však vliv také třeba na to, zda má muž vůbec zájem o pohlavní styk,“ uvádí jeden z badatelů Steven Mock. „Zejména u lidí středního věku je obrovský rozdíl v případě, že se cítí být mladí a tím, kdy se se svým věkem takříkajíc smířili,“ dodává na závěr.

Podle vedoucí studie Amy Estill jde spíše o kvalitu než o kvantitu. „Každého z nás různým způsobem ovlivňují odlišné psychosociální a biologické faktory. Čím více si svůj věk připouštíte, tím hůře sex vnímáte.“

Co dodat na závěr. Pokud se sami budete cítit mladší, začnete si více užívat sex.

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |