MENU - zobrazit / skrýt

Sergey Brin – spoluzakladatel Googlu


Sergey Mikhaylovich Brin slaví tento měsíc své 43. narozeniny. Narodil se v tehdejším Sovětském svazu. Jeho rodina však emigrovala do Spojených Států, když mu bylo šest. V současné době patří mezi nejbohatší a nejvlivnější lidi světa. Jaká byla Sergeyova cesta k úspěchu?

Útěk do Ameriky

Sergeyův otec Michael vždy snil o kariéře astronoma. Jeho sen se však záhy rozplynul kvůli antisemitské politice na univerzitě. Rozhodl se tedy ke studiu matematiky. Během matematické konference ve Varšavě se setkal s lidmi ze “Západu”, a uvědomil si, že to nejsou “špatní lidé”, jak je vykreslovala jeho vláda. Proto se rozhodl přestěhovat se i s rodinou do USA a začít nový život.

 

Setkání s Larry Pagem

Sergey se rozhodl jít v otcových šlépjejích. Zvolil si studium matematiky a také počítačovou vědu na Marylandské univerzitě. Studium doktorátu absolvoval poté na Stanfordské univerzitě, kde poznal Larryho Page. Pravě zde se rozhodli k vytvoření nového vyhledávače. Šli si za svým velkým snem a brzy se z nich stali miliardáři. Nepředbíhejme však, všechno pěkně popořádku.  

 

Předchůdci Googlu

Sergey Brin a Larry Page pracovali po nocích v suterénu na jejich prvním vyhledávači. Ten nazvali BackRub, který začali používat ve Standfordu v roce 1996, ovšem jen do té doby, než začal zabírat až příliš místa a univerzitní servery jej přestaly zvládat. O rok později se jej rozhodli přejmenovat po slovní hře Googol. Jednalo se o číslo reprezentováno 1 a následováno sto nulami. Tak Google přišel s názvem reprezentujícím nekonečné množství informací.

 

Založení Googlu

Vyhledávač Google byl oficiálně zprovozněn v roce 1998. Díky finanční podpoře rodiny, přátel a dalších investorů (jedním z nich byl profesor ze Stanfordu David Cheriton, který poskytl 100 tisíc dolarů) se podařilo získat jeden milión dolarů. Od té doby patří Google k nejoblíbenějším vyhledávačům. Dokázal porazit takové velikány jako například Yahoo. Během prvního roku se hodnota společnosti vyšplhala na úctyhodných 80 miliard dolarů.

 

Ve stručnosti:

Datum narození: 21. srpna 1973

Místo narození: Moskva

Otec: Michael Brin, matematik a ekonom

Matka: Eugenia Brin, bývalá vědkyně NASA

Manželství: Anne Wojcicki (2007-2015, rozvedeni)

Jmění: podle časopisu Forbes mu patří 13. příčka se jměním 34,4 miliardy dolarů

Charita: přispěl více než 100 miliónů dolarů na výzkum Parkinsonovy choroby, na kterou zemřela jeho matka

 

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE