Gerard Piqué – španělská fotbalová hvězda


Tento měsíc slaví své 30. narozeniny španělská fotbalová hvězda Gerard Piqué hrající za F. C. Barcelona. Věděli jste, že jeho dědeček byl viceprezidentem tohoto katalánského klubu? A že Gerardovou životní partnerkou je Shakira?  

Dětství a fotbalové začátky

Gerard Piqué Bernabéu se narodil 2. února 1987 v Barceloně. Jeho rodiči jsou Joan Piqué a Montserrat Bernabeu Má jednoho bratra Marca. Jeho dědeček Amador Bernabeu byl viceprezidentem F. C. Barcelona.

Jeho fotbalová kariéra započala v roce 1997, kdy vstoupil do akademie F. C. Barcelona jako desetiletý kluk. Byl jedním z hlavních obránců týmu a trénoval v akademii několik let. Nejen že byl talentovaný, ale uměl na sobě tvrdě pracovat, což mu vyneslo několik titulů.

Během svého pobytu na akademii se z něj stal zkušený hráč, jenž byl schopen se přizpůsobovat různým pozicím na hřišti. Katalánský klub opustil na konci sezóny 2003-2004. Odešel do Anglie, aby se připojil k Manchester United.

Profesionální fotbalová kariéra

Gerard Piqué debutoval za Manchester United v říjnu 2004 jako náhradník za Johna O´Shea v zápase Carling Cupu proti Crewe Alexandra, který jeho tým vyhrál. V březnu 2006 plně debutoval za tým v Premier League v zápase proti West Ham United na Old Trafford. Během svého čtyřletého působení za anglický tým se však objevil na hřišti jen dvanáctkrát. Jednu sezónu dokonce hostoval ve španělské Zaragoze.  

V květnu 2008 podepsal čtyřletou smlouvu s klubem F. C. Barcelona, který za něj zaplatil 5 miliónů liber: „Jsem rád, že jsem zase zpátky. Netušil jsem, že bych se zase mohl vrátit, každopádně je to pro mě dobrá zpráva. Manchester United je skvělý klub a bylo mi ctí za něj hrát. Měl jsem tu čest poznat světové hráče a teď jsem připraven hrát za Barçu.“ Ve své první sezóně za španělský tým se objevil na hřišti celkem 45krát a zaznamenal tři góly. 20. května 2014 podepsal se španělským klubem smlouvu, která mu zajišťuje angažmá až do roku 2019.

V roce 2009 byl osloven, aby hrál za španělský národní tým. Debutoval 11. února 2009 v přátelském utkání proti Anglii. Na Mistrovství světa v Jihoafrické republice v roce 2010 získali Španělé zlato. O čtyři roky později na MS v Brazílii vypadli v základní skupině.

Osobní život

V roce 2010 se seznámil s kolumbijskou zpěvačkou Shakirou. Poprvé se potkali, když se španělský hráč objevil ve videu k její písni „Waka Waka“, oficiální píseň FIFA World Cup 2010. Svůj vztah oficiálně potvrdili o rok později. Vychovávají spolu dva syny Milana a Sashu. Shakira je o deset let starší (zajímavostí je, že se narodili ve stejný den, a to 2. února, zpěvačka tak oslavila své 40. narozeniny).

Zajímavosti

přezdívá se mu Príncipe Piqué, El Dandy de Espana, Piquembauer, Geri
měří 193 cm
jeho plat činí 6,5 miliónu dolarů
jeho jmění je odhadováno na 30 miliónů dolarů
propůjčil svůj hlas pirátu Kingovi v katalánské verzi animovaného filmu Piráti! (The Pirates! In an Adventure with Scientists!)

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |