Simon Cowell – dožene vás k slzám?


Většina lidí zná Simona Cowella jako toho kritického a negativního porotce v soutěži American Idol. Tento anglický herec, producent, spisovatel a porotce slaví tento měsíc své 58. narozeniny. Jaká byla jeho cesta k úspěchu?

Cesta ke slávě

Simon Cowell se narodil 7. října 1959 v Londýně. Svou kariéru odstartoval v hudebním průmyslu prací v podatelně u EMI Music Publishing. Působil jako hudební producent, hledač talentů a konzultant předtím, než založil Pop Idol a její americkou verzi American Idol.

Pop Idol a American Idol

V roce 2001 se Simon spojil se Simonem Fullerem, aby vytvořili show, ve které si publikum zvolí svou hudební hvězdu. Tak vznikla Pop Idol. Z Cowella se stal nevybíravý porotce, který účastníky doháněl k slzám. Tato show měla takový úspěch, že jím možná byli zaskočeni i samotní tvůrci.

O rok později přišla na řadu American Idol. Simon opět zasedl do poroty. Tato show rovněž zaznamenala obrovský úspěch a zrodila řadu hudebních hvězd, například Kelly Clarkson (2002).

Cowell dokázal efektivně zkombinovat své hudební a televizní zájmy. Založil další společnost, SYCOtv, v roce 2002. Ta vytvořila řadu televizních show jako například American Inventor, America´s Got Talent a X-Factor. Pro řadu účastníků těchto show také produkují hudební alba.

Máš právníka? Pokud ne, tak si ho pořiď a zažaluj svého profesora zpěvu.” Simon Cowell

Jmění v hodnotě 550 miliónů dolarů

Simon vydělává kolem 90 miliónů dolarů ročně. V roce 2002 dostával „pouhých” 100 tisíc dolarů za sezónu American Idol. O sedm let později již dostával 100 miliónů dolarů za sezónu.

Bydlí v Londýně v domě za 10 miliónů dolarů a své další sídlo má v Beverly Hills. Je také velkým milovníkem aut, za které utratil více než 10 miliónů dolarů. V roce 2010 si koupil Bugatti Veyron za 1,3 milióny dolarů, aby se v něm svezl jen dvakrát a po čtyřech letech jej prodal. Do jeho sbírky patří například Tesla S, Jaguar E-type, Rolls Royce Phantom, Ferrari California, Porsche Speedster a další.

Zajímavosti o Simonu Cowellovi:

Simon je vegetarián
miluje trička, vlastní kolem 30 černých triček od Armaniho
připouští, že použil botox k vylepšení svého obličeje
odešel ze školy v šestnácti letech
v roce 2007 odmítl nabídku v hodnotě jednoho miliónu liber stát se tváří Viagry
i přesto, že se řadí mezi nejvlivnější lidi světa, sám připouští, že si s technikou neví rady: “Nevím, jak pracovat s počítačem a ani to nechci vědět.”
má syna Erica, který se narodil v roce 2014

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |