Několik méně známých faktů o hvězdě F1 Sebastianu Vettelovi


Je nejmladším jezdcem, jenž vyhrál čtyřikrát šampionát Formule 1. Navíc se mu to podařilo čtyři roky za sebou se stájí Red Bull. Za svou kariéru si připsal řadu rekordů a díky svým úspěchům je na cestě stát se jednou z bezkonkurenčních sportovních legend. Přinášíme vám několik méně známých faktů o tomto německém pilotovi.

Práce před kamerou

Jako dítě vzhlížel ke třem Michaelům – legendární závodník Michael Schumacher, basketbalová hvězda Michael Jordan a král popu Michael Jackson. Toužil následovat Jacksonovy stopy, záhy však zjistil, že k tomu nemá hlas, ani talent. Uchýlil se tak k závodění, konkrétně k motokárám. Kromě závodění si několikrát užil také místo před kamerou. Objevil se například v hudebním videoklipu zpěvačky Melanie Fiony, v reklamě na šamón Head and Shoulders. Namluvil také jeden z hlasů německé verze filmu Auta 2.

Milovník Beatles

Sebastian miluje hraní badmintonu, procházky po horách, lyžování, jízdu na kole, což mu pomáhá udržovat se ve formě. Co vyloženě nesnáší, je brzké vstávání, kuřácké kouty na letištích, zkažené jídlo, zácpy na cestách a boty, které vydávají při chůzi písklavý zvuk. Je také bláznivým fanouškem skupiny Beatles.

Auta s jeho jménem

Od automobilky Infiniti měl speciální edici aut pojmenovaných po něm. V září 2012 byl představen koncept verze Infiniti FX Sebastial Vettel na frankfurtském autosalonu. Tato limitovaná edice vozů nabídla k prodeji pouze 200 kusů.

Tragická nehoda, při které málem přišel o prst

Ještě před vstupem do F1 téměř přišel o prst během jednoho závodu Formule 3. V rychlosti 170 km/h narazil do bariér a jeho ukazováček byl téměř zcela odříznut. Lékaři mu jej však zachránili a on se po několika týdnech zotavil.

Randy Mandy, Kinky Kylie nebo Hungry Heidi?

Od roku 2008 má Vettel ve zvyku pojmenovávat své vozy (něco podobného dělali Američani během 2. světové války, když pojmenovávali své bojové letouny). Jeho auta se jmenovala Julie (2008), Kate (2009), Kate´s Dirty Sister (poté, co Kate havarovala v Austrálii), Luscious Liz a Randy Mandy (2010, Liz měla problémy a musela být nahrazena, proto dvě jména v jednom roce), Kinky Kylie (po popové hvězdě Kylie Minogue, Abbey (2012 – zkrátka se mu líbilo to jméno) a Hungry Heidi (2013 – po modelce Heidi Klum). Svou kariéru u Red Bullu zakončil se Suzie. V roce 2015 po přestupu do Ferrari začal závodit s Evou, poté však zvolil italské jméno Margherita. Jeho poslední vůz se jmenuje Gina, pocházející ze jména Regina, latinský název pro královnu. 

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |