Mukesh Ambani – nejbohatší muž Indie


Seznamte se s Mukeshem Ambanim, který si drží status nejbohatšího muže Indie po několik let. Je také druhým nejbohatším mužem Asie. Tento měsíc oslaví své 59. narozeniny. Věděli jste například, že je vlastníkem nejdražší nemovitosti na světě nacházející se v Bombaji (jedno z nejlevnějších měst světa)? 

Kdo je Mukesh Ambani

Narodil se 19. dubna 1957 v dnešním Jemenu. Má však indickou národnost. Tento obchodní magnát je předsedou, generálním ředitelem a největším akcionářem (44,7 % akcií) společnosti Reliance Industries Limited (indická konglomerátní společnost se sídlem v Bombaji, která vlastní podniky napříč Indií zabývajícími se energií, petrochemií, textilem, přírodními zdroji, maloobchodem a telekomunikací). Je synem také neméně úspěšného obchodníka, Dhirubhaie Ambaniho, jenž založil Reliance Industries. V roce 2014 byl Mukesh Ambani Forbesem zařazen mezi jedny z nejvlivnějších lidí světa. Jeho jmění je odhadováno na 22.3 miliard dolarů. 

“Jestliže je někdo úspěšný a snaží se dělat věci jinak, vždy se o něm bude mluvit,” Mukesh Dhirubhai Ambani.

Přerušení studia a začátek rodinného podnikání

Vystudoval chemické inženýrství na fakultě chemické technologie v Bombaji. Poté začal studovat na univerzitě ve Stanfordu, studie však nedokončil kvůli rychle rystoucí společnosti Reliance založené jeho otcem, kterému se rozhodl pomoci. Poté, co se připojil ke společnosti, měl hlavní zásluhu na tom, že firma vstoupila do více odvětví – zpracování ropy, petrochemie, průzkumy ložisek plynu.

 

Indická nejbohatší rodina

Mukesh Ambani je ženatý. Se svou manželkou Nitou Ambani mají celkem tři děti. Všichni žijí v Bombaji v 27. podlažní soukromé budově zvané Antilia. Toto sídlo je známé jako jedno z nejdražších na světě. Jeho hodnota se odhaduje na jednu miliardu dolarů. Antilia byla postavena na předměstí indické Bombaje. Budova má garáž, která pojme až 168 aut, kino a na 600 zaměstnanců.

Mukesh s Nitou jsou spolu již více než 30 let. Rodina je pro něj však velmi důležitá, což zdůraznil v několika rozhovorech. I přes jeho nabitý pracovní program tráví každou neděli se svou matkou, manželkou a dětmi.

 

5 zajímavostí o nejbohatším Indovi:

1. Mukesh Ambani nesnáží oslavy svých narozenin. Na druhou stranu je však velice štědrý ke své rodině. Například své manželce daroval soukromý tryskáč v hodnotě 62 miliard dolarů.

2. V každé místnosti jejich sídla je pověšen portrét jeho otce.

3. I přes jeho bohatství je Mukesh znám pro svou skromnost. Má rád tradiční indická jídla. Je vegetarián. Celá rodina často navštěvuje tradiční a méně okázalé restaurace s indickým jídlem.

4. Jak sám tvrdí, nerozumí módě. Je mu jedno, jakou značkou nosí, hlavně když se cítí pohodlně.

5. Mukesh je držitelem řady ocenění. Například magazín Fortune jej jmenoval jedním z nejvlivnějších lidí Asie v oblasti byznysu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |