21 zajímavých faktů o Dwaynu Johnsonovi


Tento americko-kanadský herec, producent a profesionální zápasník slaví své 45. narozeniny. The Rock, což je jeho zápasnické jméno, dokázal přenést svůj talent z ringu na velké plátno. K význámným rolím přišel prakticky okamžitě po ukončení své zápasnické kariéry. V současné době se řadí mezi nejlépe placené hollywoodské herce.

1. Jeho celé jméno zní Dwayne Douglas Johnson.

2. Svět jej zná především pod jeho wrestlingovým jménem „The Rock”.

3. Narodil se Atě Maivii (její rodina pochází z ostrova Samoa v Polynésii) a Rocku Johnsonovi (profesionální zápasník) 2. května 1972 v Kalifornii.

4. Jeho dědeček byl také profesionální zápasník „High Chief” Peter Maivia a jeho babička Lia Maivia profesionální promotérka wrestlingu.

6. Několik jeho bratranců a strýců se věnovalo profesionálnímu zápasu, dá se tak říct, že zápasení je rodinný byznys.

7. Johnson se jako malý s rodinou často stěhoval, žil na různých místech, například na Havaji, Novém Zélandu nebo v Pensylvánii.

8. I když se nenarodil v Kanadě, v roce 2009 získal kanadské občanství díky jeho otci, který se tam narodil.

9. Během studia na střední škole v Pensylvánii začal Johnson hrát fotbal, následně získal plné stipendium, aby mohl hrát na univerzitě v Miami.

10. Kvůli zranění byl odejit z NFL. Poté, co skončila jeho fotbalová kariéra, se rozhodl připojit k rodinnému byznysu. Jeho otec byl ze začátku proti, později však souhlasil, že jej bude trénovat.

11. Dwayne získal titul z kriminologie a fyziologie.

12. Ze začátku zápasil pod přezdívkou Flex Kavana. Ta se však neujala. Poté přišel se jménem Rocky Maivia, což byla kombinace jmen jeho otce a dědečka. Až v roce 1997 se objevil „The Rock”.

13. The Rock má za sebou úspěšnou zápasnickou kariéru, která zahrnovala 8 mistrovství WWF/WWE předtím, než se ji v roce 2004 rozhodl ukončit. Už jste viděli jeho tréninkové cvičení?

14. Částečně se vrátil k profesionálnímu wrestlingu v letech 2011-2013.

15. V roce 2000 byl hostem televizní show Saturday Night Live, po které začal přijímat nabídky z hollywoodských studií.

16. Brzy poté se objevil ve snímku Star Trek: Voyager v roli zápasníka.

17. Svůj filmový debut si odbyl ve filmu Mumie se vrací z roku 2001.

18. O rok později si zahrál ve filmu Král Škorpion, vydělal si 5,5 miliónu dolarů, a stal se tak nejlépe placeným hercem za první hlavní roli.

19. V roce 2013 naskočil do úspěšné série Rychle a zběsile.

20. V roce 2016 byl vyhlášen nejvíce sexy mužem planety.

21. Jeho jmění je v současné době odhadováno na 185 miliónů dolarů. Řadí se mezi nejlépe placené herce, jen v loňském roce si přišel na 64,5 miliónu dolarů. 

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |