Tim Cook – ten, který nahradil Steva Jobse


Tim Cook stojí za jednou z nejvýznamnějších společností, a tou je Apple. Její hodnota je odhadována na 145,3 miliardy dolarů. Jak se dostal až na post generálního ředitele této úspěšné firmy? A jaký měl vztah se Stevem Jobsem? 

Kdo je Tim Cook

Timothy D. Cook se narodil 1. listopadu 1960 v Alabamě. Na Auburnově univerzitě získal bakalářský titul z průmyslového inženýrství v roce 1982. O šest let později (1988) dosáhl na magisterský titul na Dukeově univerzitě. Ještě před nástupem do Applu působil ve společnostech IBM, Intelligent Electronics a Compaq.

Pro Apple začal pracovat v březnu roku 1998 jako hlavní pracovní viceprezident. Steve Jobs byl pro něj tvůrčí génius. Cook se nechal slyšet, že pracovat s ním považoval za jedinečnou životní  příležitost. V roce 2002 povýšil na pozici výkonného viceprezidenta pro celosvětový prodej a provoz a roku 2007 se stal provozním ředitelem.

V čele Applu

Tim Cook byl oficiálně jmenován na pozici CEO u společnosti Apple, Inc. 24. srpna 2011. Převzal tak roli po Stevu Jobsovi, jenž zemřel 5. října téhož roku na rakovinu. Na této pozici byl však Cook neoficiálně již od začátku roku 2011, kdy Jobs nemohl vykonávat svou funkci ze zdravotních důvodů.

Pracovat začíná jíž v 4:30 ráno rozesíláním e-mailů. Dříve také pořádal nedělní schůze po telefonu, aby bylo vše připraveno na následující týden. Pod jeho vedením Apple začal přispívat také větší částky na charitu.  

 

 

Soukromý život

O jeho soukromém životě se příliš neví, neboť si jej velmi střeží. Řadí se mezi nejvlivnější gaye. Dlouho tajil svou sexuální orientaci, ke které se veřejně přihlásil až v roce 2014. „Jsem hrdý na to, že jsem gay, a svou orientaci považuji za jeden z největších darů, který mi Bůh dal."

Cook je sportovním nadšencem, miluje pěší turistiku, jízdu na kole, rád chodí do posilovny. Veřejnosti se však straní, je znám svým osamělým způsobem života. V roce 1996 mu byla diagnostikována roztroušená skleróza, což mu prý dovoluje „vidět svět jinak“. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |