4 málo známé a fascinující informace o Jackie Chanovi


Po padesáti letech ve filmovém průmyslu s více než sto filmy na svém kontě není třeba dlouze představovat Jackieho Chana. Všichni jej milují, respektují, je všeobecně oslavován jako legenda. Jeho život však skrývá řadu fascinujících aspektů, které o něm možná netušili ani jeho skalní fanoušci. Věděli jste, že 7. dubna oslavil již své 63. narozeniny?

Tady jsou čtyři málo známá fakta o Jackie Chanovi:

1. Jeho rodiče jej opustili, když byl ještě malý

Jackieho otec Charles byl špionem pracujícím pro čínskou vládu. Při výkonu své služby zatkl prodejkyni opia Lee-Lee, kterou si později vzal. Charles a Lee-Lee měli každý dvě děti z předchozího manželství, které opustili a odletěli do Hong Kongu, když komunisté přišli k moci v roce 1949. Jackie se narodil o pět let později. Po narození se jej okamžitě snažili prodat lékaři, který jej přivedl na svět, za 26 dolarů. Později byl Jackie poslán do internátu, zatímco jeho rodiče odešli do Austrálie, aby si tam našli práci.

Život v internátu byl krutý. Jackie a jeho spolužáci studovali drama, akrobacii, bojová umění a hudbu, a za každý sebemenší prohřešek následoval fyzický trest. Škola například nevyučovala čtení nebo psaní.

2. Rozzlobený Jackie při natáčení

Při natáčení snímku Pojízdná kantýna (Wheels on Meals) z roku 1984 se Jackie rozlobil poté, co jej dost bolestně zranil Benny “The Jet” Urquidez (světový šampion v kickboxu) během jedné natáčecí scény. Jackie mu mimochodem dal také co proto. Vytočený a frustrovaný Jackie vyzval Urquideze na souboj, Urquidez jej varoval, že ho to bude hodně bolet. Natáčecí štáb poté začal uzavírat sázky na oba zúčastněné, k zápasu však nakonec nedošlo. Jackie s Urquidezem se objevili spolu v další bojové scéně ve filmu Navěky drakem (Dragons Forever, 1988).

3. Téměř zemřel při jednom kaskadérském kousku

Jackie je hvězdou v kaskadérství a zvládl řadu nebezpečných situací s lehkostí. V roce 1986 však skoro zemřel při předvádění jednoduchého kousku. Odletěl do Jugoslávie na natáčení. Na plac se dostavil unavený s časovým posunem. Měl jen skočit ze stěny na vedlejší strom. První pokus vyšel dobře, Jackie s ním však nebyl spokojený (je znám jako velký perfekcionista). Při druhém pokusu Jackie nebyl schopen se udržet větví stromu a spadl na skály pod ním. Utrpěl frakturu lebky, kost mu pronikla až do mozkové tkáně a způsobila krvácení z uší. Bohužel částečně ztratil sluch v pravém uchu a v hlavě má stále plastovou destičku.

4. Nerozumí Hollywoodu

Jackie není fanouškem Hollywoodu. I po obrovském uspěchu se snímky jako Křižovat smrti (Rush Hour) nebo Tenkrát na východě (Shanghai Noon) říká, že nikdy nerozumněl americkému humoru a nechápe hollywoodské bláznovství pro honičky aut. Během 80. let v začátcích v Hollywoodu se Jackie snažil vyhranit si svůj vlastní styl, protože režiséři se snažili z něj udělat dalšího Bruce Leeho. Jackie se i přesto stal uctívanou superhvězdou, která možná nespolupracovala s režisérskými esy jako například se Stevenem Spielbergem, ale to vůbec nevadí. “V Asii, každý se chodí dívat na Jackieho Chana ve filmech Jackieho Chana.”

Jste fandou Jackieho Chana? Který jeho film patří k vašim oblíbeným?

zdroj foto: foter.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |