MENU - zobrazit / skrýt

Překvapující zjištění uvádí, že muži jsou romantičtější než ženy


Průzkum aplikace The Inner Circle zjistil, že právě muži jsou daleko romantičtější oproti ženám. Například Den svatého Valentýna by se podle nich měl slavit nehledě na krátkodobý či dlouhodobý vztah. Navíc muži utrácejí za dárky pro ženy daleko více, a to až dvojnásob.

Pohádky ukazují na romantické chování mužů

Je tento závěr až natolik překvapující? Pokud se zamyslíme, například pohádky pro děti poukazují na romantické sklony mužů. Vzpomeňte si například na Popelku a prince, který se navzdory všem nástrahám rozhodne hledat svou vyvolenou díky střevíci, který ztratila. Ona, chudá dívka sloužící své rodině, takto unikne chudobě. Tyto a podobné příběhy zastávají ideu že „pokud miluji někoho, vím, že může tento vztah fungovat navzdory jakýmkoliv překážkám.“

Jak jsem poznal vaši matku

Ted Mosby z televizní show „Jak jsem poznal vaši matku“, je pravděpodobně perfektní důkaz beznadějného romantika. I když je Ted fiktivní, za jeho „stvořením“ stojí tým mužských autorů, který představuje hrdinu hledajícího skutečnou lásku. Vždyť v prvním díle ukradne francouzský roh, aby jej daroval dívce, se kterou se právě setkal, a vyznal se jí ze svých citů. Mužů podobným právě Tedovi je však ve skutečném světě daleko víc, než byste si mohli myslet. Muži se zamilují rychleji a častěji než ženy. Zřejmě právě kvůli tomu se tato série jmenuje „Jak jsem poznal vaši matku“, namísto „Jak jsem poznala vašeho otce.“

Drsní navenek, romantičtí uvnitř

Vědci se domnívají, že ženy jsou daleko realističtější z evolučních důvodů. Vždyť to ony si musí vybírat správného partnera, který dokáže zajistit je a jejich děti. Romantika tak v tomto případě musí jít stranou. Naopak z mužů romantika jen číší. Ale jen v soukromí. Před svými mužskými kamarády neradi dávají své city najevo, o to víc je projevují vůči svým ženám.

Existuje řada kulturních důkazů o romantických gestech mužů. Ať už se jedná o romantické práce Shakespeara, až po stavbu Tádž Mahalu, kterou nechal vystavět indický mogul Šáhdžahán na památku své předčasně zesnulé ženy.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE