Vědci odhalili, která část mužského těla ženy nejvíce přitahuje


Elegantní boty. Dobře střižené oblečení. Upravené vlasy. Pokud pomineme všechny tyto povrchní faktory, co přesně přitahuje nejvíce ženy na mužích? Možná vás překvapí výsledky nedávné americké studie.

Poměr mužského těla

Výzkum zveřejněný ve vědeckém časopise Royal Society Open Science tvrdí, že evoluční tlak má silný vliv na romantické vnímání žen. Ženy jsou naprogramovány tak, aby si vybíraly zdravé mužské exempláře. A jedním z nejlepších ukazatelů je poměr mužského těla.

Výzkumníci z Cambridgeské univerzity měřili tělesné rozměry 9 000 mužů v americké armádě. Data byla použita ke generování počítačových simulací průměrného mužského těla. Vědci pak tuto postavu zkreslovali, kdy se nohy zkracovaly nebo naopak prodlužovaly. Dané fotografie poté byly ukázány 341 heterosexuálním ženám, které měly ohodnotit míru jejich fyzické přitažlivosti.

Je to všechno o délce… ale o délce nohou

Výsledky byly jasné. Ženám bylo v podstatě jedno, jak široká má například muž ramena nebo jak vypracované má břicho. Nejvíce se zaměřily na nohy. Ano, čtete správně. Čím delší nohy, tím pro řadu žen lepší. A jejich ideál je jen o něco delší než mužský průměr, tvrdí vědci dané studie.

Kratší nohy = více zdravotních rizik

To by mohlo odrážet evoluční vliv: lidé s diabetem typu 2, srdečními chorobami a vysokým krevním tlakem mívají většinou kratší nohy.

„Poměry nohou a těla, které jsou mírně nad průměrem, jsou spojeny s vysokým socioekonomickým stavem, správnou výživou a vývojovou stabilitou a biomechanickou účinností během pohybu,“ říká vedoucí výzkumník William Skylark.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |