Nebojte se ptát na vašem prvním rande, a hlavně poslouchejte!


Průměrný chlap si pravděpodobně myslí, že ví, jak správně zapůsobit. Ať už je úspěšný, bohatý, přijede v úžasném fáru, nebo je „jen“ vysoký, svalnatý a jedním mrknutím dostává ženy do kolen. Určitě mají tyto faktory jistou váhu, existuje však zcela jiná vlastnost, kterou dokážete okouzlit váš protějšek. A to je být zvědavý – zkrátka se ptejte a poslouchejte.

Kladení otázek a být pozorným posluchačem vám může přihrát více bodů, než všechny vlastnosti zmíněné v prvním odstavci. Nemluvě o tom, že když se dané osoby na něco ptáte a poté jí i nasloucháte, ukazujete jí další skvělou vlastnost, a tou je respekt.

 

Až půjdete příště na rande, buďte zvědaví. Poslouchejte. Nechte ji mluvit. Nejen, že se bude více bavit, ale také zjistíte řadu podstatných informací o dané osobě, které vám pomohou v rozhodování o pozvání na další rande.

1. Hodně se ptejte

Začněte rande tím, že se zeptáte na nějaké konkrétní téma a držte se jej. Pozor, rande by se však nemělo změnit ve vyslýchající rozhovor, kdy vy se stále ptáte, a ona pouze odpovídá. Pokud se vám například zmíní o tom, že měla těžký den v práci, zeptejte se jí, co dělá. Pokud začne mluvit o blížící se dovolené, zeptejte se jí na její oblíbená místa na cestování. Stručně řečeno, dovolte vaší schůzce, aby vám vyprávěla o věcech, které jsou pro ni podstatné.

 

2. Buďte zticha a poslouchejte

Mnoho žen považuje muže za špatné posluchače. Tento dojem navíc umocňuje to, že muži se zbytečně neptají, a spíše se okamžitě snaží přijít s řešením.

Takže když vaše schůzka začne mluvit o nějakém tématu, jen poslouchejte. Nesnažte se ji přerušovat: „Jo, o tom jsem nedávno četl jeden článek.“ Jestliže již přijde na téma, o kterém opravdu hodně ví a zajímá ji, nechte ji domluvit. Je zcela v pořádku, když u každého tématu nebudete hrát první housle.

 

3. Ukažte, že jste poslouchali

Nezapomeňte na dodatečné otázky, díky kterým jí ukážete, že jste opravdu poslouchali. Průměrný chlap se totiž na rande příliš neptá a popravdě řešeno, ani příliš neposlouchá. Když se ji ale zeptáte: „Počkej, a jak to nakonec pro tebe dopadlo?“ Nebo „Ta Dana, je ta, která tě nechala čekat na letišti při vašem minulém výletě?“ Těmito doplňujícími otázkami jí dáváte najevo, že jste byli opravdu přítomni a poslouchali jste.

Zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |