Chodíte s alergičkou? Může jí vadit i vaše sperma


Čekárny alergologických ordinací jsou obzvlášť v tomto období plné. Alergií na všelicos trpí hodně lidí. Ale alergie na sperma? To byste asi u své partnerky nechtěli. Nicméně se to může stát. Odborný časopis British Medical Journal uveřejnil případ třicetileté ženy ze Španělska, kterou lékaři hospitalizovali kvůli silnému zvracení, dušnosti a ošklivé vyrážce. Byla jí diagnostikována anafylaktická reakce. Po rozboru toho, co jedla a pila, se ukázalo, že potraviny ani nápoje za její stav nemohly. V lékařské zprávě se uvádí, že příčinou byl nechráněný orální sex.

 

Ejakulát skutečně může někomu vadit. Alergologové se shodují, že nemusí svědčit hlavně ženám, které již nějakou alergií trpí. Jídlo nebo lék, které cestují semenem, pak v konečném důsledku zafungují jako spouštěč problémů. Proto si dejte pozor, pokud užíváte antibiotika a praktikujete nechráněný orální sex. Méně odolná partnerka to může odnést.

Některé dámy mohou být přecitlivělé i na protein ve spermatu. Na to jsou speciální testy, konkrétně desenzibilizační procedura, při které se do vaginy vstříkne velmi malé množství spermatu. Můžete něco podobného vyzkoušet i doma. Pokud do hodiny vaše milenka po potřísnění spermatem zaznamená pálení, svědění pokožky, vyrážku nebo potíže s dýcháním, můžete mít vážný problém, který může skončit až anafylaktický šok.

Pokud se alergie na sperma potvrdí, pak se nedá nic dělat, kondom se stane vaším nerozlučným kamarádem.

Alergie může mít rozdílné stupně citlivosti. Mohou se objevit jen lokální reakce, ale i právě potíže s dýcháním. Řešením může být užívání antihistaminik před pohlavním stykem. Může to sloužit jako prevence, ale kondom je stejně asi nejlepší.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |