Je vaše přítelkyně závislá na sociálních sítích?


Na své kamarády působíte jako dokonalý pár. Na sociálních sítích sdílíte úžasné fotky vás dvou. Za zavřenými dveřmi jste ale tři. Vy dva a její mobil, který snímá prakticky nepřetržitě váš život. Jak poznáte, že je vaše partnerka posedlá virtuální realitou?

1. Předpokládá, že ji pravidelně sledujete na sociálních sítích

A ona vám tak nemusí vyprávět, co daný den dělala. Sociální sítě by však neměly nahradit vaši denní konverzaci. „Jestliže se vrátíte domů a zeptáte se ji ´Ahoj, zlato, jaký byl den?´A ona vám odpoví: ´Kdybys ses podíval na můj Facebook, tak bys to věděl.´ V tomto případě máte opravdový problém,“ říká vztahová expertka Tara Fields.

 

2. Většinu času stráví konverzací s cizími lidmi

Jestliže si dokáže povídat hodiny s @bezjmena na Instagramu – s někým, koho vlastně ani nezná – ale nemá vám prakticky co říct, když se vrátíte domů, tento vztah asi nemá moc velkou budoucnost. Vždyť přeci komunikace je základem fungujícího vztahu.

„Jestliže tráví více času konverzací s neznámými lidmi přes telefon, než si povídat s vámi, zbystřete,“ dodává Fields.

 

3. Už si spolu téměř nepovídáte

Mají sociální média, videohry, posilovna či další koníčky přednost ve vašem vztahu? „Čím více se stáváme závislými na sociálních sítích, prahneme po novém lajku a neustále máme tendenci sdílet se světem náš život, tím větší dopad to má na naše vztahy,“ říká Fields.

 

4. Kašle na vaše pocity a upřednostňuje svůj virtuální svět

Pokud jste se partnerce svěřili s tím, že vás trápí její posedlost mobilem a tato konverzace neměla vůbec žádný efekt, tento vztah asi nikam nepovede. Psychoterapeutka Karen Ruskin říká: „Jestliže jste ve vztahu s někým, kdo se nestará o to, jak se cítíte, opravdu si myslíte, že má nějaký smysl zůstávat s takovým člověkem?“

 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |