MENU - zobrazit / skrýt

Cvičení snižuje chuť na sex


Nová americká studie přišla s překvapivým zjištěním. Ti, kteří se pravidelně zavírají do posiloven, kde pracují dlouhé hodiny na své muskulatuře, mají nižší chuť na sex. A to nemluvíme o těch, kteří si zřizují domácí posilovnu a tráví cvičením každou volnou chvíli.

Nižší libido

Podle nového výzkumu, muži, kteří tráví hodiny posilováním, mají nižší libido vůči těm, kteří upřednostňují lehčí trénink. Dřina v posilovně by tak mohla mít opačný účinek, než o jaký zřejmě stojíte.

Výsledky studie

Výzkumu se zúčastnilo na tisíc mužů. Ti byli dotázáni na jejich sexuální život. Jak často provozují sex, jak často na něj myslí, kolik času tráví cvičením a na jejich celkový zdravotní stav.

Výsledek byl zcela jasný. Ti, kteří cvičili jen občas, vykazovali střední až vysokou sexuální touhu. Naopak ti, jejichž tréninky byly intenzivnější, vykazovali nižší pohlavní pud. Takže pokud je vaše cvičení zvláště intenzivní, může to mít negativní dopad u vás v ložnici.

Únava ze cvičení si bere svou daň

Studie uveřejněná v časopise Medicine & Science in Sports and Excercise se nepídila po příčině, proč tomu tak je. Vědci však tvrdí, že tělesná únava a nízká hladina testosteronu hraje s velkou pravděpodobností zásadní roli. Není těžké si představit, že po dokončení triatlonu budete více toužit v ložnici spíše po spánku než po něčem jiném.
 
Vědci z univerzity v Severní Karolíně v Chapel Hill tvrdí, že doktoři léčící muže se sexuálními poruchami a problémy s neplodností by měli zvážit, jak intenzivní tréninky si chtějí naservírovat.
 
Rozmyslíte si příště dvakrát, než se rozhodnete potit krev v posilovně? Co je tedy zdravější? Intenzivní trénink v posilovně nebo v ložnici?

zdroj foto: pixabay.com
Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE