Intimní konverzace v posteli utuží váš vztah


Na internetu naleznete nepřeberné množství informací a rad, jak udržet intimitu ve vztahu. Nyní přišli vědci se zajímavým zjištěním. Mluvte spolu v posteli. Intimní konverzace jen mezi vámi dvěma zajistí, že se budete cítit šťastnější a zdravější. 

Povídejte si spolu

Ano, existují i jiné věci, které můžete dělat v posteli, abyste utužili svůj vztahu. Stačí před spaním sdílet s partnerem jakékoliv dobré zprávy. Povídáním si upevníte vztah. Alespoň to tvrdí vědci. Jak dopadla jejich studie?

Výsledky studie

Studie se zúčastnilo na 162 armádních párů z Oregonu, kteří spolu žili alespoň po dobu šesti měsíců a většina z nich byla sezdaná. Byli spolu v průměru dvanáct let. Vědci při této studii objevili, že ty páry, které spolu sdílí dobré zprávy, než jdou spát, jsou si daleko bližší, méně podléhají stresu a cítí se odpočatější oproti těm, kteří si spolu před spaním nepovídají.

Názor psychologa

Sarah Arpin, sociální psycholožka z Gonzaga University, uvedla, že studie ukazuje na důležitost sdílení dobrých zpráv, které se vám přihodily během dne, s vaší polovičkou, i když se jedná o něco malého a zdánlivě nedůležitého. Stejně tak je důležité reagovat pozitivně na dobré zprávy. „Pokud sdílíte něco pozitivního a druhý člověk se cítí šťastný za vás, zvyšuje to spokojenost na obou stranách,“ říká Arpin.

Poznámka: Podle Sarah Arpin, ti, kteří slouží v armádě, bývají náchylnější ke vztahovým problémům.

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |