Will Smith – herec, rapper a producent


Tento měsíc oslaví své 48. narozeniny americký herec, filmový producent a rapper Will Smith. Věděli jste, že se svým jměním v hodnotě 260 miliónů dolarů patří mezi nejbohatší lidi světa? Řadí se také mezi nejinteligentnější celebrity v Hollywoodu. 

„Příliš mnoho lidí utrácí peníze, které nevydělali, za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi.“

 

Dětství

Willard Carol „Will“ Smith se narodil 25. září 1968 ve Philadelphii. Jeho matka byla administrativní pracovnice, jeho otec inženýr. Smith začal s rappem, když mu bylo pouhých 12. Místo agresivních textů dal přednost humoru, který se snažil zakomponovat do svých písní. Seznámil se s DJ Jeffem Townesem, převzal jméno Fresh Prince a stalo se z nich hudební duo.

 

Mladý milionář

Začali spolu produkovat hudbu, která se stala nesmírně populární mezi teenagery. Jejich první singl se stal hitem v roce 1986 (Girls Ain´t Nothing But Trouble). Brzy vydali své první album nazvané Rock the house v roce 1990. Ze Smithe se stal v 18 letech milionář. Jejich album získalo cenu Grammy.

 

„Věci, které pro mě měly největší hodnotu, jsem se nenaučil ve škole.“

 

Herecká kariéra

Brzy dostal Will šanci účinkovat v sitcomu a také získal menší role ve snímcích jako například Kam tě den zavede (1992). Netrvalo dlouho a začal se objevovat v důležitějších rolích. Jeho účinkování ve filmu Šest stupňů odloučení (1993) mu přineslo uznání kritiky. V Hollywoodu si vydobyl své místo díky snímku Mizerové. Film vydělal 141 miliónů dolarů s původním rozpočtem 19 miliónů.

Další snímky na sebe nenechaly dlouho čekat. Přišel Den nezávislosti, Muži v černém (jeden z nejvýdělečnějších snímků). Tyto role katapultovaly Willa mezi nejlepší hollywoodské herce. Každý producent si přál, aby jej získal pro svůj film. Z Willa se stal akční hrdina se smyslem pro humor. Rozhodl se však vyjet ze zajetých kolejí, odmítl několik komerčních rolí a začal si role pečlivěji vybírat.

 

„Lidé, kteří nedokázali to, co chtěli, ti budou říkat, že nic nedokážeš ani ty.“

 

Rodina na prvním místě

Will je podruhé ženatý. Od roku 1997 žije s herečkou Jadou Pinkett Smith, se kterou má dvě děti – Jaden a Willow. Ty se také vrhly na hereckou kariéru. S Willem si zahrála jeho dcera Willow ve snímku Já, legenda. Jaden se objevil ve filmu Štěstí na dosah. Z předchozího manželství má syna Willarda. A jak sám říká, svou rodinu miluje nadevše.

 

10 zajímavých faktů o Willu Smithovi:

1. Odmítl roli Nea v Matrixu, šanci tak dostal Keanu Reeves.

2. Will se stal milionářem ještě dřív, než oslavil 20. narozeniny.

3. Nechal se slyšet, že nejvíce lituje odmítnutí hlavní role v Matrixu a naopak účinkování ve snímku Wild Wild West.

4. Řadí se mezi padesátku nejkrásnějších lidí světa.

5. Se svou manželkou se poprvé seznámil, když usilovala o získání role jeho přítelkyně v sitcomu Fresh Prince.

6. Mluví plynně španělsky a rád hraje šachy.

7. Do řady jeho snímků dokázal zakomponovat frázi: „Aw, hell no!”, stejně tak, jako se to podařilo Arnoldu Scharzennegorvi: „I will be back”.

8. Will byl osloven do filmu Pan a paní Smithovi ještě předtím, než roli dostal Brad Pitt.

9. V roce 2005 se dostal na 5. příčku v žebříčku nejvíce inteligentních lidí v Hollywoodu.

10. Dokáže složit rubikovu kostku za 55 sekund.

 

 


 


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |