Top 10: Uspěšných změn profese


F.Scott Fitzgerald jednou řekl "v Americe není druhých pojednání". I když to byla možná pravda v roce 1925, tak v dnešní době už stejné pravidlo rozhodně neplatí. V dnešní době se totiž celebrity naprosto bez námahy a nenápadně přesouvají z jedné úspěšné dráhy k druhé. Čtěte dále a dozvíte se mých 10 nejoblíbenějších změn profese na hvězdném poli celebrit.

Číslo 10

 
Vinnie Jones

Původní profese:Fotbalista
Současná profese:Herec

Od mládí se věnoval fotbalu, který hrál profesionálně (1986-94) za ligové kluby Wimbledon, Leeds United, Sheffield United, Chelsea a Queens Park Rangers.

Ale před filmovou kamerou ztvárňuje většinou brutální typy: drsný nájemný vymahač dluhů Velký Chris v kriminální komedii Sbal prachy a vypadni, chladnokrevný zaměstnanec patologie Sfinga v akčním thrilleru 60 sekund , zabiják Tony Korunka v gangsterské komedii podfu[c]k. Fyzickou zdatnost a zkušenost fotbalového veterána nejlépe uplatnil v ústřední postavě uvězněného fotbalisty Dannyho Meehama, který dovede k vítězství mužstvo trestanců v utkání proti dozorcům, v remaku Mean Machine. Dále natočil filmy jako X-Man:Poslední vzdor nebo Super náhradník.

Číslo 9

Martha Stewart

Původní profese:Modelka
Současná profese:Podnikatelka

Spousta krásný dívek se snaží přejít od modelingu k herectví, ale kolik z nich se stane mezinárodně úspěšnou podnikatelkou? Konečný součet, jediná: Martha Steward. Martha se začala objevovat v tisku a televizi už v době, kdy byla ještě na střední škole, a dokonce byla jmenována "Nejlépe oblékanou dívkou středních škol roku 1961" časopisem Glamour. Přestože modeling byla "dobra věc", Stewartová chtěla od života víc, a brzy rozjela úspěšnou cateringovou firmu a později vlastní vydavatelství. Téměř 50 let poté co se objevila v časopise Glamour, se tato modelka-potažmo-podnikatelka dopracovala k majetku, který má hodnotu téměř 638 milionů dolarů.

Číslo 8

Justin Timberlake

Původní profese:člen chlapecké skupiny
Současná profese:Herec

Je tady něco co Justin Timberlake nedělá nebo neumí? Vícenásobný vítěz ceny Grammy, autor mnoha hudebních hitů, kterému jsme skoro ochotni odpustit 7-leté působení ve skupině N ´Sync. Po tom co skupinu opustil se dal na sólovou dráhu a nyní jde vstříc své filmové kariéře. Odrazovým můstkem mu byl v roce 2005 natočený film Mimo zákon (angl. název Edison) dále následoval film Alpha Dog a plánovaný Black Snake Moan od scénáristy a režiséra filmu Hustle a Flow.

Číslo 7

Jay-Z

Původní profese:Rapper
Současná profese:CEO(Generální ředitel nahrávací společnosti)

Jay-Z povýšil mustitasking na novou úroveň. Oceněný jako "Nejlepší Rapper všech dob" hudební stanicí MTV, se díky tomuto stal uznávaným rapperem a v roce 1995 spoluzakládá vydavatelství Roc-A-Fella Records společně s Damon Dash a Kareem Burke. O deset let později se impérium Roc-A-Fella rozrůstá o Roc La Familia, Roc-A-Fella Films a Rocawear, lukrativní modní dům s ročním obratem převyšující 700 milionů dolarů.Jay-Z stále "neomaleně" zvyšuje svůj podíl na poli zábavního průmyslu například tím že stal minoritním vlastníkem basketbalového klubu New Jersey Nets, řekly by jste že už toho je dost, ne však pro Jay-Z -ho ten se stal prezidentem a generálním manažerem společnosti Def Jam, jednou z nejvlivnějších Hip-Hopových náhrávacích společností. A ještě ke všemu chodí s Beyoncé Knowles, no není to nespravedlivý.

Číslo 6

George Foreman

Původní profese:Boxer
Současná profese:Podnikatel

Kdyby jste dostaly tolik ran do hlavy jako dostal George Foreman, bylo by skoro zázrakem kdyby jste daly dohromady smysluplnou větu, natož se staly úspěšným podnikatelem. Jo to je přesně to co "Velký George" dokázal. Tento dvojnásobný světový šampion v boxu vydělal přes 150 milionů dolarů tím že propagoval domácí grill George Foreman s redukcí tuku. Jak on říká "Dejte čemukoliv svoje jméno, a to lepší bude nejlepší". Tento úspěch mu přinesl další nabídky na propagaci velkých značek jako je Meineke, Doritos a Nike.

Číslo 5

Arnold Schwarzenegger

Původní profese:Akční hrdina
Současná profese:Politik

V roce 2003 svalnatý akční hrdina filmového plátna lepé známy jako "Arnie" následoval kroky dalšího herce který se stal politikem Ronalda Regana, když byl zvolen jako 38 guvernér státu Kalifornie."Bylo to moje nejtěžší rozhodnutí v životě - krom toho když jsem se v roce 1978 rozhodl použít depilační vosk" řekl potom co byl zvolen.

Číslo 4

Steve Buscemi

Původní profese:Hasič
Současná profese:Charakterový herec

Tento populární charakterový herec byl New Yorkským hasičem od roku 1980 do roku 1984 v okrsku číslo 55. Buscemi se proměnil v charakterového herce v roce 1985 a natočil první z řady kultovních filmů do kterých se počítá například Barton Fink (1991), Gauneři / Reservoir Dogs (1992), Pulp Fiction (1994) a Fargo (1996). Nikdy se však nestal hercem rozsáhlých rolí a skvěle placenou hvězdou ( ne, že by si hlavní roli nezahrál), ale stal se oblíbeným a zajímavým. Kdo by si nevzpomněl na Garlandského řezníka z CON AIR, spermona v ARMAGEDDONU, skvěle odehraného Seymoura z PŘÍZRAČNÉHO SVĚTA, nebo srdcaře Donnyho v BIG LEBOWSKI.

Číslo 3

Will Smith

Původní profese:Rapper
Současná profese:Herec

V šestnácti se setkal Smith s o čtyři roky starším muzikantem Jeffem Townesem a společně začali skládat hudbu. Jejich nahrávky měly obrovský úspěch, korunovaný v roce 1988 vítězstvím v Grammy za nejlepší rapové vystoupení, vůbec první cenou udělenou v téhle kategorii. Následovala dvě platinová CD a další vítězství v Grammy.

I když jeho kariéra muzikanta slibovala slušné vyhlídky, chtěl zkusit i něco jiného. Na konci roku 1989 Will Smith potkal Bennyho Medinu, který tehdy pracoval u Warner Music a později se stal Smithovým managerem, a ten mu domluvil první větší roli v rodinném sitkomu "Fresh Prince"(1990), který měl od samého začátku obrovský úspěch a stvořil televizní hvězdu - Willa Smithe. A"velké plátno" na sebe nenechalo dlouho čekat. První velký Smithův filmový úspěch je spojen s kriminální komedií Mizerové "Bad Boys"(1995), která nečekaně vydělala 140 miliónů dolarů. Po dalších hitech jako Den nezávislosti "Independence Day" (1996) nebo Muži v černém "Men in Black" (2000) byl herec nabídkami scénářů doslova zavalen.

Po řadě komických rolí přesídlil i do tajemství jiných žánrů - viděli jsme ho v technothrilleru Nepřítel státu "Enemy of the State" (1998) , také exceloval v titulní roli životopisného snímku "Ali" (2001) o pohnutých osudech slavného boxera Muhammada Aliho (Cassius Clay), za niž byl nominován na Oscara.Nyní Will Smith dostává za filmy honoráře kolem 20 milionů dolarů.

Číslo 2

Dan Brown

Původní profese:Učitel
Současná profese:Spisovatel

Dan Brown v roce 1989 získal tzv. Prezidentskou cenu jako nejlepší středoškolský vyučující matematiky ve státě New Hampshire. Nějakou dobu učil angličtinu na Phillips Exeter Academy, než si splnil svůj sen a stal spisovatelem na plný úvazek. Tvorba Dana Browna se neustále pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Dan Brown je autorem knihy Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code, 2003) , knihy se po celém světě prodalo přes 60 milionů kopií a byla přeložena do 44 jazyků, údajně jde o největší bestseller 21. století. Za autorská práva ke zfilmování zaplatilo Brownovi studio Columbia Pictures 6 milionů dolarů. Brown dále napsal knihy jako Pavučina lží (Deception Point, 2001) a Andělé a démoni (Angels and Demons, 2000).

Číslo 1

Ben Stein

Původní profese:Právník
Současná profese:Herec

Ben Stein je jedním z nejchytřejších mužů Hollywoodu. Je bývalým spolužákem ze střední školy herců Goldie Hawn a Sylvestra Stalloneho. Tento skromný charakterový herec pracoval jako právník chudých, univerzitní asistent, sloupkař pro Wall Street Journall, a psal projevy pro prezidenty Richarda Nixona a Geralda Forda.

Navzdory těmto impozantních úspěchům, je stále nejlépe znám díky roli učitele ekonomie ve filmu Volný den Ferrise Buellera (1986). Tento film z roku 1986 mu pomohl odstartovat úspěšnou kariéru herce a začal se objevovat v dalších filmech jako jsou Letadla, vlaky, automobily (1987),Krotitelé duchů 2 (1989) a Maska (1994). Steinův monotóní hlas a jeho komicky škrobený výraz mu přinesly role v řadě televizních seriálů jako Family Guy, The Fairly Odd Parrents a Win Ben Stein´s Money.

Čas udělat změnu

Pro ty kteří chtějí udělat nějakou důležitou změnu kariéry, má Ben Stein radu : "První krok proto, abyste od života získali to co chcete, je rozhodnout se, co to je". Jak on říká : "Nečekejte náhlý skok ke hvězdám... Musíte postupně krok za krokem, pomalu stoupat na vrcholek pyramidy k naplnění svého cíle."

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |