MENU - zobrazit / skrýt

Proč se muži opíjejí do němoty? Lákají tak ženy


Proč se muži opíjejí do němoty? Lákají tak ženy

Zdroj: pixabay.com

Proč muži zůstávají v hospodě a na večírích takzvaně až do mrtva? Vysílají tak totiž signál směrem k ženám. To, že se dokážou opít jak zákon káže, má znamenat, že jsou silní a odolní. Dělají to podvědomě, a samozřejmě, že na tom není nic moudrého a rozhodně to není bezpečné. A kolikrát tím hodně utrpí i důstojnost. Nicméně podle podle studie vydané v magazínu Evolutionary Psychology tak demonstrují svou ochotu podstoupit riziko.

A ať je bohatýrské pití alkoholu destruktivní a vede mnohdy k nedůstojným vedlejším škodám, je za ním snaha upozornit na sebe potenciální partnerku v konkurenci ostatních. Zkrátka pijan tak dokazuje, že je ochoten podstoupit riziko, ukazuje, jak má vysoké sebevědomí a hlavně to všechno nakonec ve většině případů ve zdraví přečká. I když to je hloupost, dokazuje tak svoji výtečnou fyzickou a finanční kondici.

„Schopnost ustát škodlivé následky konzumace alkoholu může signalizovat ’sílu’ a ’energii’ a dělat reklamu mladíkovým kvalitám,“ píší vědci. A své úvahy podtrhují zjištěním, že muži se oddávají bohatýrskému pití více v prostředí, v němž je dostupných méně žen, a konkurence o ně je tak tvrdší.

Autoři tvrdí, že do hospod a barů mladí muži chodí pít alkohol v první řadě kvůli tomu, aby dokazovali jak ženám, tak i jiným mužům, svoji chlapáckost. Jestli je to tak skutečně, je otázka. Možná, kdyby vědci zkoumali české pijany, kteří se schází ve vesnických hospodách, kam mnoho žen nezabloudí nebo společně vyrazí sledovat sportovní přenos, vypadala by pa studie úplně jinak.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE