Pivní bříško s alkoholem zas tolik nesouvisí. Na atraktivitě ale zase tak moc neubírá


Pivní bříško s alkoholem zas tolik nesouvisí. Na atraktivitě ale zase tak moc neubírá

Zdroj: pixabay.com

Spolu s věkem se začínají naše těla měnit. Nechme stranou ženy, vezmene si na paškál muže. Zhruba kolem čtyřicítky se u některých z nich začne prostorově zvýrazňovat břišní partie. Pivní břicho trápí ty, kteří kašlou na posilovnu a mají k tomu sklony. Je třeba dodat, že ačkoliv hovoříme o břiše „pivním“, s pivem má jeho růst společného jen málo. Na vině je totiž zejména biologie.

I když se hodně mluví o rovnoprávnosti, muži a ženy jsou zkrátka rozdílná stvoření, která reagují na vnější podněty jinak. Pohlaví sehrává svou roli i při nabírání na váze, potvrzují to i výsledky lékařských bádání. Pár kousků pizzy a několik piv se tak na lidském těle projeví úplně jinak, pokud je pozře žena, nebo muž. Právě u mužů je totiž mnohem vyšší pravděpodobnost, že se tuk bude ukládat ve střední části těla, zatímco v případě žen se tukové zásoby rozloží na více míst – do paží, stehen a pozadí.

Důležitým aspektem jsou také hormony, o které se mluví v souvislosti s mužskou ztrátou vlasů. Množství mužského hormonu testosteronu v těle mužů totiž s věkem klesá. A právě testosteron se také podílí na udržení štíhlejší postavy. Méně testosteronu tedy znamená vyšší riziko nárůstu váhy.

Pivní bříško může být sice roztomilé ale k dobrému zdraví nepřidá. Viscerální tuk kolem vnitřních orgánů, jako jsou ledviny, játra a střeva může skrze produkci vlastních hormonů narušit jejich správné fungování. Ve výsledku tyto stavy mohou vyústit až v diabetes typu 2, srdeční onemocnění, a dokonce i rakovinu. Navíc jakmile již břicho nenabízí dostatečný prostor pro ukládání tuku, tělo jej začne „posílat“ do nejbližších orgánů, to pak může vést k dalším mnoha zdravotním komplikacím. Mužům s pivním břichem údajně hrozí o 87 % vyšší riziko úmrtí než těm, kterým se stejné množství tuku rozložilo do celého těla.

Aby ženy nezůstaly zkrátka, i v jejich případě platí, žes narůstajícím věkem se ukládacím prostorem pro tuk stává také břicho. Stejně jako u mužů tento stav nesouvisí s pivem, ale rizika hrozí stejná. I v tomto případě svou roli sehrávají hormony, kde nejvyšší riziko ukládání tuku do oblasti břicha přichází u žen po menopauze.

A jak se "pivnímu pupku" bránit? Jak v případě žen, tak i mužů potom platí, že řešením je adekvátní cvičení, ale také snížení množství konzumovaného alkoholu (ano, piva také).

Slova útěchy? Podle nedávného průzkumu shledávají ženy muže s pivním bříškem poměrně dost atraktivní.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |