Pleš a nebo bříško? Kdepak, z internetové seznamky vás vyřadí špatný pravopis


Hledáte partnerku pro život nebo chvilkou známost na internetové seznamce? Vymýšlíte atraktivní koníčky jako je třeba horolezectví, jízda ve sportovních autech nebo potápění či cestování? Vybíráte co nejvíc sexy snímek, který v potu tváře vyrábíte před zrcadlem? Raději se učte vyjmenovaná slova. Podle průzkumu internetové seznamky Plenty of Fish odradí případné budoucí přítelkyně špatná gramatika.

 

Provozovatelé seznamky si nechali udělat mezi uživatelkami výzkum na téma „Co vás najisto odradí od schůzky s potenciálním partnerem.“ Nebylo to ani lhaní o výšce a váze, nebyly to rozdílné politické názory, nebo třeba ne/vkus v oblékání. Byla to obyčejná gramatika.

Podívejte se na sedm nejčastějších chytáků v češtině a procvičte si pravopis

Zdá se, že muž, který není schopný napsat jedinou větu bez chyby, nemá u většiny žen šanci. Padesát osm procent dotazovaných žen označila mizerné ovládání pravopisu za ještě méně sexy než pivní pupek či vytahaná tílka. Dokonce je prý horší, než když je partner špatný milenec.

Dává to smysl. „Asi každý si nejprve klikne na profil podle fotky. Jenomže pak si ti dva začnou psát. A když dotyčný dělá hrubku za hrubkou, tak jeho preference hodně klesají,“ stálo ve výsledcích staršího průzkumu, který si v roce 2015 nechala zpracovat seznamka Match.com.

Takže pánové, pokud se chcete seznámit, možná radši na chvilku zapomeňte na posilku, opalování a vymýšlení laciných balicích frází. Místo toho si zkuste procvičit vyjmenovaná slova, „mne“ versus „mě“ a jiné klasické chytáky. Nikdo po vás nechce abyste psali jako jazykovědci, ale základní vědomosti byste mít měli.

Zdroj: lui.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |