Jak on-line seznamky mění vztahy? Studie přišla se zajímavým zjištěním


Nový výzkum tvrdí, že díky online seznamovacím stránkám, kde lidé hledají nejen životní partnery, vznikají stále častěji mezirasové vztahy a silnější manželství. 

Online seznamky zažívají boom

Pro homosexuální páry je online seznamování tím nejrozšířenějším způsobem, jak poznat nové lidi. Mezi heterosexuálními páry se online seznamky také stávají čím dál populárnější. Kvůli hektickému životnímu stylu lidé zkrátka nemají čas na jiný druh seznamování. Stránky jako Tinder nebo Badoo tak registrují čím dál více uživatelů.

Stoupá počet mezirasových vztahů

Výzkumní pracovníci Josue Ortega z Univerzity v Essexu ve Velké Británii a Philipp Hergovich z Vídeňské univerzity v Rakousku uvedli, že „manželství, která vznikla online, mají tendenci být silnější".

Vědci si však všimli i další skutečnosti. Díky online seznamkám stoupá počet mezirasových vztahů. „Je zajímavé, že krátce po spuštění prvních online seznamovacích stránek v roce 1995, jako například Match.com, se procento nových manželství tvořených mezirasovými páry rychle zvýšilo,“ uvedli výzkumníci.

To dává smysl, ne? Pokud se seznámíte s partnerem přes známé či přátelé, většinou pocházejí se stejného prostředí. Online seznamování vám však dává možnost seznámit se s lidmi jiné rasy, kultury nebo etnického původu.

Možná jste už zaslechli, že stránky jako například Tinder, mohou být diskriminační v souvislosti s barvou kůže. Možná tento výzkum chtěl dokázat, že diskriminace není až tak velkým problémem v online seznamování.

Takže pokud jste ještě nevyzkoušeli online seznamky, na co ještě čekáte?

Otázka k zamyšlení: Jak mohou vědci prohlásit, že manželství vzniklá online jsou silnější, když online seznamky existují pouhých 22 let?

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |