Nejlepší seznamovací fráze, které skutečně fungují, alespoň podle vědců


Není nic horšího, než cesta zpátky ke svým kamarádům poté, co vám váš objekt zájmu dal jasně najevo, že o vás nestojí. Jak předejít těmto trapným situacím? Vědci vypracovali několik seznamovacích frází, díky kterým se vaše šance na úspěch mnohonásobně zvýší.

1. Nejlepší fráze, pokud toužíte po přítelkyni: „Líbí se mi vaše bunda.“

Hledáte dlouhodobý vztah? Studie časopisu Sociální psychologie zjistila, že ženy s větší pravděpodobností vidí v muži dlouhodobého partnera, pokud jim pochválí vzhled, ale tato pochvala nemá sexuální podtext. Jedny z nejhorších frází jsou například typu: „Ztratil jsem svoje číslo, můžu mít to tvoje?“ Ženy takové muže považují za méně důvěryhodné a inteligentní.

2. Nejlepší fráze v baru: „Chcete si zatančit?“

Je čas na nějaké hodiny tance. Studie časopisu Sex Roles zjistila, že téměř 70 % žen považuje tuto frázi za nejúčinnější. Nejhorší fráze? Cokoliv, co by mohlo být vnímáno jako lehce urážlivé, jako například: „Hezký šperk – koho jste si kvůli němu musela vzít?“

3. Nejlepší fráze, pokud jste se ještě nikdy nesetkali: „Připadáte mi povědomá – známe se?“

Studie z univerzity v New Yorku zjistila, že nevinné chatovací fráze fungují nejlépe na cizích osobách. Nejhorší jsou nic neříkající a nudné fráze, jako například začít mluvit o počasí.

4. Nejlepší fráze, když jste venku po práci: „Obvykle to neudělám, ale chtěl jsem jen přijít a říct ahoj. Dala byste si další drink?“

Studie Monmouth univerzity zjistila, že zaneprázdněné ženy, které musí rozhodovat celý den, trpí „vyčerpáním ega" na konci dne. To v podstatě znamená, že už nejsou schopny rozhodovat. Takže použitím přímé věty, která končí nabídkou, máte značně vysoké šance na úspěch.

5. Nejlepší oslovení ve veřejné dopravě: „Můžu vám pomoci s taškou?“

Studie publikovaná v časopise Personality and Individual Differences zjistila, že konverzace, která projevila vstřícnost, velkorysost a dobrou povahu, funguje na veřejnosti nejlépe. Mezi nejhorší fráze patří naopak vtipy a sexuální narážky.

zdroj: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |