MENU - zobrazit / skrýt

Nehezcí lidé si jsou méně nevěrní, objevili vědci z Harvardu


Nenarodili jste se právě s tváří Adonise? Trápíte se tím, že po vás nešílí ženy (nebo muži), když rozrazíte dveře baru? Nepřemýšlejte nad sebevraždou, může vás totiž čekat poměrně spokojený a hlavně klidný život. Američtí vědci totiž vyzkoumali, že nehezkým lidem hrozí mnohem méně nevěra než těm, kterým Pánbůh nadělil. Pokud se jim tedy povede nějaký vztah navázat. Podle britského serveru Daily Mail to zjistili vědci z Harvardské univerzity. Studie, která se řadí k těm vtipnějším výsledkům vědecké činnosti, odhalila, že atraktivní a známí lidé jsou mnohem náchylnější k nevěře.

Hollywoodské celebrity se berou a rozvádějí jako na běžícím páse, zatímco běžný člověk kdesi z venkovského zapadákova se spokojeně v devatenácti ožení se spolužačkou ze střední školy, se kterou prožije zbytek svého neutěšeného života.

„K výběru atraktivního partnera máme řadu dobrých důvodů. Symetrický obličej u mužů například značí zdraví a potenci, krása žen zase ukazuje, že mají tu správnou hladinu hormonů vhodnou k reprodukci. Krása ale může ty z nás, kdo jsou ve svých vztazích nešťastní, učinit náchylnější k vyhledávání alternativních vztahů, takže to možná není vždycky úplně dobrá věc,“ řekla vedoucí autorka studie Dr Christine Ma-Kellamsová.

Již dříve jiné studie prokázaly, že krásní lidé mají vyšší plat, jsou šťastnější a ostatní je považují za přátelské a inteligentní. Nevýhodou ale je, že se častěji stávají terčem závisti.

Průměrný počet sexuálních partnerů respektive partnerek pro běžného člena populace nemusí některým obzvláště náruživým krasavcům a krasavicím stačit na týden. Když někdo není krásou obdařen, obvykle vezme za vděk prvním, kdo se nad ním smiluje a vyspí se s ním. Toho pak z praktických důvodů nemá příliš chuť opouštět, nehledě na to, že mu nemá ani s kým být nevěrný. Zatímco všichni ti nádherní lidé musí celý život po nezávazném sexu čelit mrzení z rozpadu vztahu, průměrných lidí se to téměř netýká. Ti prožijí klidný a spokojený život bez rozvodových tahanic.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE