Máš ho malého, bude třeba říkat nové emoji pro rok 2019


Nová edice emtoikonů pro ork 2019
Nová edice emtoikonů pro ork 2019

Zdroj: emojipedia.org

Používáte ve svých messengerech a chatech smajlíky a další symboly? Někteří lidé jsou v tom doslova mistry a text bez emotikonou zkrátka neodešlou. Tvůrci emotikonů vydávají každý rok nové edice a hodně dávají na přání svých zákazníků. Co nás tedy čeká v roce 2019? Nyní možná někteří z pánu zesmutní. Mezi symboly je i jeden, který může vyjádřit  malý penis. Jde o gesto, které naznačuje, že je něčeho opravdu málo. Možná se stane jedním z nejoblíbenějších rozchodových emotikonů od naštvaných dam.

Emoji vyjadřující výraz trochu něčeho nebo něco opravdu malé je nyní předmětem zájmu. Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů. Může sloužit jako zbraň pro ženy, které obtěžují dotěrní sexuální loudilové. Ale může znamenat i to, že se šéf s výplatou moc nepředal nebo že i můj zájem o cokoli je opravdu malý.

Nová várka oficiálních symbolů nazvaná Emoji 12.0 zahrnuje celkem 59 nových emoji, 75 při zohlednění genderových variací, a 230, vezmeme-li v úvahu i barvy kůže.

Pokud "Pinching Hand" trochu znevýhodňuje muže, další emotikon - kapka krve, která znázorňuje menstruaci zase nemusí být příjemná ženám. Může sloužit jako odpověď na hysterickou reakci partnerky.

Nové emoji budou i pro různé druhy postižení, najdete mezi nimi vozík ruční i elektrický, osoby se slepeckou holí i vodicím psem nebo lidi používající znakový jazyk.

Jendou z dalších novinek je i bílé srdce. Co má přesně znamenat ale nikdo nevysvětlil. Jasné je jen to, že jde o jedno z nejpožadovanějších emoji v roce 2018.

Tato nová edice je již již šestou aktualizací od roku 2014. V roce 2015 tak například Unicode Standard zavedl pestřejší nabídku ohledně barvy kůže, rok nato se rozšířilo zastoupení žen, v roce 2017 nabídka vyšla vstříc genderové inkluzivitě.

Letos přibude i symbol jednodílných plavek nebo indického sárí. Objeví se symboly osob držící se za ruce v mnoha rasových i genderových provedeních.

Jennifer 8. Lee, která pracuje v podvýboru firmy Unicode pro emoji a která založila organizaci Emojination, vysvětluje, že požadavky na doplňování symbolů jsou pestré. Lidé se dovolávali a dovolávají toho, aby symboly nezapomínaly na bezvlasé lidi i lidi s kudrnami, na hidžáb apod.

Šestá edice vstoupí v platnost letos v březnu. V mobilních telefonech by měla být dostupná v říjnu či listopadu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Nová edice emtoikonů pro ork 2019
Nová edice emtoikonů pro ork 2019
emojipedia.org

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |