Rozchod po hrdinsku. Poradíme, jak na to


Rozchod po hrdinsku. Poradíme, jak na to

Zdroj: pixabay.com

Je konec roku, bilancujete a už delší dobu se trápíte, že váš vztah není co býval. Když se podíváte do budoucnosti, současnou partnerku tam prostě nevidíte. Je na čase se rozejít. A teď jak to udělat? Aby to bylo alespoň trochu se ctí. Jde to vůbec? Rozchod není příjemný pro nikoho, horší je samozřejmě pro toho, kdo ho nečeká a nechce. Poradíme, jak na to a jaká pravidla dodržovat, aby to proběhlo pokud možno hladce.

Záleží samozřejmě i na vaší partnerce. Pokud chodíte s hysterkou, můžete se připravit na peklo tak jako tak. Ale každá snaha se cení,tak jdeme na to. Je důležité vybrat místo. Nedopusťte, aby se vaše partnerka o vašich zaječích úmyslech dozvěděla nejprve od někoho jiného, a nikoli od vás. Je několik způsobů, jak jí to dát vědět. Mezi ty zbabělejší patří ty, které nám umožňují moderní technologie. Jde o rozchodové SMSky, změna statusu na facebooku nebo jí můžete rovnou poslat fotku s novou přítelkyní. Ale to fakt neukazuje nic jiného než to, že právě mezi hrdiny nepatříte. Už kvůli sobě byste se k situaci měli postavit čelem.

Pro oznámení rozchodu se pokuste zvolit neutrální zónu, kde po vás nemrští nádobí a hlavně, kde nehrozí nebezpečí, že podlehnete jejím slzám, naléhání a vaše odhodlání skončí sexem. Ideální je neutrální setkání na veřejnosti, kde se bude vaše komunikace odvíjet méně dramaticky. Pamatujte na to, že ženy si vykládají situace jinak než muži, tak nevolte nějaké místo, kde jste prožili krásné chvíle, mohla by si myslet, že to vaše rozhodnutí není tak vážné.

Po prvotním šoku se vás určitě zeptá na důvod. Tady nemá cenu dlouhé vysvětlování. Zvrtne se to totiž ve vzájemné osočování, kdo za co může a kdo se kdy mohl zachovat jinak. Jako vysvětlení stačí fakt, že už se ve vztahu necítíte dobře a nespatřujete v něm společnou budoucnost. Jde o naprosto legitimní důvod, který ji nijak nezraní ani neurazí.

Po rozchodu nemusíte nutně zůstat nejlepšími přáteli, ale není jediný důvod, proč byste se měli navzájem urážet nebo ponižovat. Stejně tak se nenechejte vmanipulovat do sentimentálního vzpomínání na to, co jste společně všechno prožili a jak vám spolu bylo hezky.

Rozchod jste zvládl, ale přesto vás zajímá, jak ho nese, jestli neche spolykat prášky nebo tak něco. Tak na to zapomeňte, ona to zvládne. Určitě jí nevolejte. Vyloží si to jako jasný signál, že to bez ní nemůžete vydržet. Také se s ní nechoďte radit o problémech s následujících známostí. Může získat pocit, že si na svůj současný vztah stěžují a stýská se jim po tom, co prožili společně.

Dobrý nápad není ani závěrečný sex. Přesto, že si oba řeknete, že jde skutečně o poslední sex, pokud se vás nechce vzdát, vnímá to jako novou šanci. Nechoďte s ní ani na pivo. Po pěti kouscích může totiž na sex také dojít.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |