MENU - zobrazit / skrýt

Jeremy Irons: Vydělával si na ulici zpěvem a vymaloval si svůj hrad narůžovo


Populární britský herec oslavil tento měsíc své 68. narozeniny. Přinášíme vám několik překvapivých informací, které jste nejspíš o tomto charizmatickém Angličanovi s nezaměnitelným hlasem netušili. 

Umí zahrát na harmonice píseň Stairway to Heaven

Bohužel nemáme žádné video jako důkaz, budeme tedy této informaci věřit. Během studií hrával Jeremy na bubny, byl také členem několika hudebních kapel. Jedna z jeho specialit byla právě hra na harmoniku. Byl členem školní kapely nazývané Four Pillars of Wisdow.

Na ulici zpíval pro peníze

Že je pro vás obtížné si představit Jeremyho Ironse jako pouličního umělce vydělávajícího si peníze zpěvem? Ano, pro nás také. Každý umělec ale nějak začínal. Jeremy takto často vystupoval v anglickém Bristolu předtím, než začal vystupovat na londýnských jevištích.

Hrál své vlastní dvojče

Jednou byl obsazen do filmu, kde měl ztvárnit dvojčata ve filmovém thrilleru Příliš dokonalá podoba (Dead Ringers, 1988). Tento mrazivý snímek od slavného kanadského režiséra Davida Cronenberga (Moucha, Dějiny násilí) lze doporučit jen těm, kteří mají silné žaludky. Navíc byl založen na pravdivé události.

Svůj hrad nechal vymalovat narůžovo

Jeremy Irons vlastní dům v Londýně, v Oxfordshire a zámek z 15. století v Corku (Irsko), který nechal vymalovat narůžovo, alespoň to tvrdí jeho sousedé. „Není to růžová barva,“ nechal se slyšet Jeremy během jedné z jeho návštěv New Yorku. „Jedná se o barvu čerstvých mořských řas a mísí se s mořem, které ji obklopuje.“

Obyvatelé zátoky v západním Corku však pro výběr této barvy neměli pochopení. Tvrdili, že náhlá změna od zvětralé šedé barvy až po teplou růžovou není v souladu s přírodní krásou dané oblasti.

Jeremy otevřeně o své víře

Irons řekl: „Chodím do našeho místního kostela v Irsku, ale nejsem katolík. Věřím v Ježíšovo učení, věřím v Buddhovo učení, ale také věřím v Mohamedovo učení. Myslím si, že církev ztratila kontakt s moderním životem. Věřím, že bychom si měli stanovit svá vlastní pravidla.“

foto: youtube.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE