Jak vysvětlit partnerce, že se stále přátelíte se svou ex


Není zcela běžné zůstat blízkými přáteli se svými bývalými partnery, ale i to se stává – a právě toto přátelství může poněkud znejistit vaše současné či budoucí partnery. Mohou na ně žárlit, zřejmě se jim nebude líbit, že s nimi trávíte nějaký čas a podezřívat vás z nevěry.

Jak vysvětlit toto přátelství, abyste neohrozili váš současný vztah?

 

1. Buďte od začátku upřímní

„Chtěl bych ti říct, že se svou kamarádkou Petrou jsem kdysi chodil. Chci, abys to věděla ode mě, nechci před tebou náš bývalý vztah nijak zatajovat.“

Jestliže máte blízko ke své bývalce, měli byste to být právě vy, kdo řekne vaší současné partnerce o vaší společné minulosti. Stejně by se to někoho dozvěděla, takže bude lepší, když tím někým budete právě vy. Pokud by se to zjistila od někoho jiného, začala by zřejmě pochybovat o vaší věrnosti a přemýšlet, proč jste to před ní tajili.

 

2. Vysvětlete jí, co pro vás toto přátelství znamená

„Po sexuální stránce jsme si příliš nerozuměli, ale po té inteligentní jsme si sedli. Proto jsme se rozhodli zůstat přáteli – jako kamarádi jsme tu jeden pro druhého a takto fungujeme daleko lépe než jako partneři.“

Nemá cenu zatajovat podrobnosti, protože právě ty vaši současnou partnerku zajímají. Chce zkrátka vědět, proč vztah mezi vámi nefungoval a proč jste se rozhodli zůstat přáteli.

 

3. Nabídněte jí společné seznámení

„Chtěla bys poznat Martinu? Myslím, že by bylo pro nás všechny dobré, abyste se vy dvě poznaly, pokud s tím tedy souhlasíš.“

Protože vaše partnerka pravděpodobně předpokládá, že vaše bývalka je jakousi tajemnou postavou, je pravděpodobně nejlepší tuto mystiku rozptýlit co nejdříve. Vaše přítelkyně by měla pochopit, že jste opravdu jen přátelé a vaše bývalka nepředstavuje žádnou hrozbu.

4. Dejte jí čas, aby si na celou situaci zvykla

Nespěchejte na svou partnerku s něčím, co ji ze začátku nebude připadat příjemné. Může to nějakou dobu trvat, než například svolí ke společnému setkání. Buďte trpěliví a nevytvářejte zbytečně napjatou situaci. Všechno chce svůj čas.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |