Jste sobec? V posteli vám to může přinést body. Jen to nepřehnat


Jste sobec? V posteli vám to může přinést body. Jen to nepřehnat

Zdroj: pixabay.com

Zatímco v dřívějších dobách se na uspokojení ženy moc nehledělo, dnes je situace jiná. Možná až příliš. Možná by někdy neškodilo, kdyby se muži nedrželi striktního pravidla, že orgasmus má mít nejprve žena, dodržují dlouhou předehru, donekonečna se mazlí a jsou něžnoučcí. Možná by se vám líbilo a možná by se to občas líbilo i jí, kdybyste byli trochu sobečtí.

Ono se sice říká, že byste měli svoji partnerku uspokojit, ale upřímně. Stejně vždycky zaboduje ten sobecký a narcistický hajzl. Jak je to možné? Proč mají tihle chlápci víc kvalitního sexu než dobráci od kosti, co ve všem vyhoví? Otázkou se dokonce zabývají i vědci. Přesněji, zajímá je, jakou roli narcismus hraje v sexuálním a romantickém životě lidí. Dlouho byli zaměřeni pouze na potenciálně škodlivé výsledky spojené s narcisem. Nyní se však ukazuje, že být za sobeckého milence je vlastně k užitku. Aspoň tak to vyplývá ze sady studií publikovaných v časopise Personality and Individual Differences.

První anketa zahrnovala online vzorek 500 německých dospělých heterosexuálů průměrného věku 28 let, z nichž 76 % žije ve vztahu. Druhého experimentu se zúčastnilo 588 Američanů průměrného věku 36 let. Všichni přitom popsali svůj milostný život, s návyky, strádáním, frekvencí, spokojeností i praktikami. A už jen z těchto odpovědí vyplynulo, že sobeckost hraje prim.

Většina dotázaných si sex nárokuje, i když na něj protějšek nemá náladu. U 90 procent respondentů je také normální, že když s někým spí, málokdy vědí, co si milenec nebo milenka myslí, co cítí či po čem touží. Téměř všichni se cítí být velmi šikovní. A teď to nejlepší. I když tohle všechno vypadá jako přehlídka narcisismu se vším všudy, on jim ten sex opravdu funguje lépe.

V obou studiích osoby s vysokými narcistními slony poukazovaly na kvalitnější sexuální fungování, což znamená méně problémů se vzrušením i orgasmem. Sexuální narcismus byl také spojen s lepším sebevědomím napříč pohlavími, a to u obou pohlaví. Jen je potřeba to nepřehnat. Mohli byste partnerku za chvíli pěkně otrávit. Možná byste to měli tak trochu střídat. Jednou být sobecký hajzl a pak zase nechat ji, ať si to užije.

Odborníci také zastávají názor, že se vyplatí o sexu mluvit. Přibližně jednou za čtvrt roku by si ti dva měli říct, co se jim v posteli líbí a co ne. Posune je to dál a otevírá se možnost, že hodně věcí mohou vylepšit, objevit.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Petra Marečková

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace