MENU - zobrazit / skrýt

Hlavní důvody, proč lidé podvádějí své partnery


Při srovnání obou pohlaví častěji podvádějí muži. Nejnovější studie odhalila, proč se partneři dopouštějí nevěry ve vztazích. K jakému došla výsledku? 

Tabu jménem nevěra

Nevěra patří mezi značně citlivé téma. Ne každý o ní dokáže otevřeně mluvit. Není tak snadné získat kokrétní data o tom, kolik lidí se setkalo s nevěrou ve vztahu. Některé statistiky ukazují, že až 60 % lidí podvádělo své partnery v manželství. Proč však k nevěře dochází?

Základní ukazatele podvádění

Nová studie provedená na univerzitě v Queenslandu v Austrálii se zabývala jednou z nejčastějších vztahových otázek: co vede lidi k podvádění svých partnerů? Výzkumu se zúčastnilo 100 dospělých jedinců. Těch se zeptali na rozsah vztahových faktorů zahrnujících například délku vztahu, počet sexuálních partnerů nebo dokonce alkoholové návyky.

Překvapivě zjistili, že například délka vztahu nehraje klíčovou roli v podvádění. Naopak nízká spokojenost ve vztahu a pocit odloučení od partnera se řadí mezi nejspolehlivější ukazatele podvádění, a tedy hlavní důvody, proč dochází k nevěře ve vztahu.

Kdo nejčastěji podvádí

Studie dale odhalila, že impulzivní lidé s vysokým počtem sexuálních partnerů mají vyšší pravděpodobnost k podvádění. Výzkum říká: „Počet sexuálních partnerů respondenta, úroveň jeho impulzivity a (ne)spokojenost se současným vztahem výrazně předpovídá jeho sklony k podvádění.”

Byli byste schopni podvést svého partnera, pokud byste byli nespokojeni ve vztahu?

Na základě jedné studie z Francie, ženy daleko častěji podvádějí ty muže, kteří jim nepomáhají s údržbou domácnosti. Tak co, pánové, už jste dneska umyli nádobí?

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE