Děláte si to několikrát týdně? Super, chráníte prostatu


Když nejde internet, stačí dobrý časopis.
Když nejde internet, stačí dobrý časopis.

Zdroj: flickr.com

Kolikrát týdně mastrubujete pánové? Podle výzkumu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a agentury STEM/MARK se více než polovina mužů autoerotice oddává několikrát týdně a téměř 60 procent si bez ní nedovede představit život. Mnozí také vědí, že je prevencí rakoviny prostaty. Co už ale nevědí, jak často je to pro jejich zdraví nejlepší. „Minimálně vzorek mužů, kteří naším šetření prošli, byl velmi osvícený,“ uvedl pro Xman.cz sexuolog Michal Pohanka na adresu pěti stovek pánů ve věku 18 až 70 let, kteří se na přelomu září a října výzkumu účastnili. Jen pouhých 28 procent totiž nevědělo, jak masturbace ovlivňuje zdraví, naopak 16 procent správně uvedlo, že je prevencí rakoviny prostaty.

Zdraví prospěšné dopady masturbace jsou podle autorů výzkumu vědecky doložené relativně krátkou dobu. „Ještě na konci osmdesátých let se mělo naopak za to, že čím častější erotická aktivita, včetně masturbace, tím větší následné riziko rakoviny prostaty,“ uvedl primář urologické kliniky Libor Zámečník.

Pozitivní dopady autoerotiky na zdraví prostaty doložila poprvé až australská studie v roce 2006 s tím, že masturbace vyplavuje toxiny. Toto zjištění loni potvrdil rozsáhlý americký výzkum, který obsáhl v rozmezí osmnácti let na 32 tisíc mužů. Tento výzkum dokonce zjistil, že jednadvacet aktů masturbace za měsíc sníží po padesátém roce věku riziko rakoviny prostaty o celou jednu třetinu.

Onanie má také pozitivní vliv na plodnost, pomáhá při zvládnutí předčasné ejakulace a v neposlední řadě posiluje mužskou erekci. Je to takový pánský trénink. A když už máte to své nádobíčku v ruce a přemýšlíte, jak si vlastně díky onanii chráníte zdraví, doporučujeme sáhnout ještě kousek vedle a provést samovyšetření varlat.

Jak často by se mělo onanovat?

Mastrubovat jednou týdně je podle sexuologa jen taková "udržovačka". Fajn je, když si to uděláte jednou denně nebo pětkrát týdně. Poměrně dost vysoké procento účastníků výzkumu však s takovou dávkou autoerotiky nemělo problém. Celých 14 procent uvedlo, že masturbuje „denně, či téměř denně“, 25 procent se pyšnilo autoerotikou „několikrát týdně“, „zhruba jednou za týden“ se věnovalo onanii 13 procent můžů. Život bez masturbace vedlo pouhých osm procent respondentů. Na 77 procent mužů mělo za to, že masturbují všichni, nebo skoro všichni. Je otázkou, jak často by měl muž mastrubovat, pokud má doma partnerku, která se sexu nebrání...

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |