Sexuální poruchy, které prostě nechcete


Muži to vůbec nemají jednoduché. Mohou mít spoustu sexuálních poruch a některé jsou opravdu neobvyklé. Dovedete si představit, že byste měli nepřetržitou erekci? To, co zní jako super záležitost je ve skutečnosti prokletí. Jak špatně se musí žít mužům s mikropenisem? Víte, že je možné mít sex ve spánku?

Dlouhotrvající erekce

Muži, kteří jí jsou postiženi, mají několikahodinovou erekci bez jakékoli sexuální stimulace. A jako nadsamci se skutečně necítí, ve skutečnosti jde o značně bolestivý a nepříjemný zážitek. Průměrně totiž penis při priapismu vydrží ve ztopořeném stavu déle než čtyři hodiny a je velmi citlivý. Jde vlastně o poruchu při níž krev z genitálií neodtéká tak, jak by měla, a ty zůstávají překrvené. Někdy se jedná o poúrazový stav nebo vedlejší účinek užívaných léků, v některých případech je však příčina neznámá. Pokud se postiženým nedostane včas lékařské pomoci, může dojít k poškození cév či zjizvení tkáně, což následně vede k erektilním dysfunkcím. Tato porucha vždy vyžaduje lékařské vyšetření, které určí jeho příčinu i vhodnou léčbu. Pro momentální úlevu lékaři doporučují přikládání ledových obkladů.

Sex ve spánku - Sexsomnie

Sexsomniaci iniciují nebo si dokonce dokáží vynutit sex, aniž by se probrali ze spánku. Jejich sexuální praktiky se pohybují od "prosté" masturbace až k souloži a podobně jako náměsíčníci si ráno nic nepamatují. I když to zní poměrně neškodně, sexsomnie stojí za krachem řady vztahů, protože lidé, kteří jí trpí, si často ve spánku vynucují i sexuální praktiky, s nimiž jejich partner/ka nesouhlasí. Podle kanadského výzkumu z roku 2010 je tato porucha mnohem častější, než se původně myslelo, a postihuje přibližně každého desátého muže (trpí jí i čtyři procenta žen). Podle vědců jsou dispozice k sexsomnii geneticky dané, nicméně mezi známé spouštěče patří stres, vyčerpání, spánková deprivace a užívání drog včetně alkoholu. Léčí se obvykle kombinací farmakoterapie, změny životního stylu a případně i psychoterapie. Lékař vám může předepsat sedativa nebo antidepresiva a doporučí vám omezit konzumaci alkoholu, vyhýbat se stresujícím situacím a více relaxovat.

Mikropenis

Tohle bychom snad nepřáli ani největšímu nepříteli. O tom, že jste vlastníkem mikropenisu asi víte, protože vaše výbava je ve srovnání s ostatními muži téměř neviditelná. Podle odborného serveru WebMD se za mikropenis považuje každý penis, který ve ztopořeném stavu dosahuje méně než šesti centimetrů. Naštěstí se tato porucha vyskytuje jen u 0,6 procenta mužů. Příčinou jsou v naprosté většině případů genetické abnormality a poruchy a mikropenis je často rozpoznatelný už ve velmi raném věku chlapců. Tady je to s nápravou bohužel velmi obtížné. Zkouší se hormonální terapie, jejíž výsledky jsou však nejisté. Vzhledem k tomu, že se za zlomovou hranici toho, kdy je muž schopen soulože, považuje penis dlouhý alespoň sedm centimetrů, není zřejmě potřeba detailně se rozepisovat o komplikacích a nepříjemnostech, které s sebou mikropenis nese.  

Retrográdní ejakulace - suchý orgasmus

Ti, kteří jí trpí jsou schopni normálního pohlavního styku, vzruší se, dosáhnou vyvrcholení, ejakulují, ale na rozdíl od ostatních mužů jejich semeno nevystříkne do ženiny vaginy, ale je vypuzené zpátky do močového měchýře. Na sexuální život tato porucha vliv nemá, ale pokud chcete zplodit potomka, je to velký problém. Retrográdní ejakulací trpí přibližně jedno procento neplodných mužů. Příčinou může být následek úrazu, užívání některých léků (například na vysoký tlak, zvětšenou prostatu nebo antidepresiv), případně o poškození nervů či následek chirurgického zákroku. Léčba není nutná, pouze až se rozhodnete, že je čas zplodit potomka, podstoupíte asistovanou reprodukci.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |