Co napsat před a po prvním rande


Poslat SMS je pro řadu lidí pohodlnější než vytočit číslo a zavolat. I psaní má však svá pravidla, která je třeba dodržovat.

Před prvním rande

Dny, kdy jste vytočili telefonní číslo a pozvali ženu na rande, jsou nejspíš dávno pryč. Dnešnímu světu vládne posílání zpráv, které má však své výhody: odmítnutí není tak bolestivé, můžete psát kdykoliv a kdekoliv a ne čekat, kdy bude vhodný čas v případě volání, a také nepotřebujete tolik odvahy k napsání jedné SMS. Taková zpráva má však svá pravidla, měla by být zcela jasná a výstižná. Pokud se chystáte na první rande, je dobré jej den předem potvrdit. Například zpráva „už se těším, až tě zítra v 7 uvidím“ splní svůj účel, a ona bude šťastná, že na ni myslíte. Poslání zprávy je také vhodné, pokud víte, že dorazíte pozdě, nemůžete najít místo k parkování, apod. V žádném případě však nepište zprávu v den schůzky, že ji musíte zrušit. Když máte telefonní číslo, zavolejte.

Tipy na první rande: Raději se vyhněte pozvání na večeři a naplánujte schůzku, která bude více aktivní. Na prvním rande jsou většinou lidé nervózní a co je horší, než když naproti sobě sedíte v restauraci, celou dobu se na sebe díváte a vlastně nevíte, o čem si povídat. Naplánujte například procházku, při pohybu se více uvolníte a pokud vše půjde dobře, můžete si sednout v nějakém baru. Vyrazte na brusle, zahrát si bowling… uvidíte, že nebudete tolik nervózní.

Po první schůzce

Pokud se první schůzka vydařila a vy byste chtěli danou ženu vidět znovu, není nic lepšího, než poslat děkovnou zprávu, například „díky ještě jednou za skvěle strávený večer“. Nebo můžete poslat i flirtující SMS „díky ještě jednou za skvěle strávený večer, jenom je škoda, že musíme dnes oba do práce“. Nebo můžete poslat zprávu s návrhem na další schůzku „ještě jednou díky za skvěle strávený čas minulou noc, příště se budu muset zeptat, jestli máš ráda sushi“. Pokud jsou vzájemné city oboustranné, takovou zprávou jí nepochybně vykouzlíte úsměv na tváři.
Kdy byste měli napsat po první schůzce? Průzkumy ukazují, že ti, kteří měli schůzku v sobotu večer, se většinou ozvou svému protějšku do pondělí odpoledne, ať už zprávou nebo zavoláním. Tzv. pravidlo tří dnů však už příliš neplatí a je zkráceno na polovinu. Za 1,5 dne většinou obdrží žena od muže alespoň zprávu.
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: rande


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |