O čem mluvit na prvním rande?


Tak konečně jste sebral dost odvahy a promluvil s tou roztomilou zrzkou, která vás zaujala na první pohled. Ale vaše kamarády jste ještě dostatečně nepřesvědčil. Musíte ještě udělat poslední krok a pozvat jí na schůzku. Tak, a teprve teď jsou vaši kamarádi ohromeni.

Budou se vás ptát jaký máte plán, kam jí vezmete, a co je důležitější, o čem s ní budete mluvit na nervy drásajícím prvním rande. Vaše kolena se budou nekontrolovatelně třást, ale nebude mít strach! Přečtěte si tento seznam témat, o kterých se dá mluvit na prvním rande a nikdy už se vám nestane že by jste nevěděl o čem mluvit.

Vyhněte se její minulosti

Je všeobecně známo, že byste nikdy neměl mluvit o jejich bývalých na prvním rande. Je to tak, že tohle téma by mělo být tabu, dokud o tom nezačne mluvit ona sama (pokud někdy tedy vůbec začne). Možná jí rozchod z jejím ex příliš ranil, nebo ho ještě stále miluje. Měl byste začít s čistým štítem, takže začínat rozhovor o jejích chybách asi nebude tou nejlepší strategií pro příjemně strávený večer. Váš cíl je přece úplně jiný. Chcete mít obtisk její rtěnky na svojí tváři a ne jí utírat slzy a koukat na její rozmazaný make-up.

Máš nějaké sourozence?

Obvyklé a bezpečné téma ke konverzaci je zeptat se na její sourozence (pozor ale nesmíte se ptát jestli má sexy sestřičku). Dále s ní můžete mluvit o jejich rodičích, kteří mohou být rozvedení, nebo dočasně od sebe, zvlášť pokud je mladá. Tím že se jí zeptáte na rodinu ukážete svůj zájem a starost, což jsou další body k dobru pro vás.

Navštívila jsi nějakou zajímavou zemi?

Zajímavá cesta jak podnítit její zájem je zeptat se jí jaké zajímavé země navštívila, kde všude byla, a kde se jí nejvíce líbilo, nebo se můžete dál ptát kam má v plánu se podívat do budoucna . Vrcholem může být když se zmíní o zemi, kterou vždy chtěla navštívit a spatřit její krásy -- teď totiž přichází vaše chvíle, jako rytíř v lesklé zbroji přispěcháte a nabídnete že její sen můžete proměnit ve skutečnost a jednoho dne jí do vysněné země vezmete.

Oblíbené pití?

Oblíbené téma konverzace, speciálně pokud rande uskutečníte v restauraci, nebo baru je mluvit o oblíbeném druhu jídla, nebo pití, které každý z vás máte rád. Zase, nemusíte stále mluvit o tom co kdo má rád pořád dokola, ale potencionálně je to nekonečná studnice "bezpečných" témat o kterých se dá mluvit. Samozřejmě musí to být s osobou, která má kladný vztah k jídlu případně k alkoholu (ne alkoholizmu).

Plány do budoucna?

Další tématem k hovoru mohou být její plány do budoucna a budování kariéry. Ať už chodí do školy, nebo do práce, ptát se dívky na vzdělání, případně na to zda má zájem znovu začít studovat, aby dosáhla lepší pozice v práci je dvojsečná zbraň. Možná byla ve škole dobrá a s chutí se vrhne do studia, aby získala akademický titul a nebo jí to taky ve škole moc nešlo a je ráda že už se nemusí nic dál učit a je spokojená v práci. V obou případech vám to poskytuje příležitost povzbudit jí a složit jí kompliment.

Jakou děláš práci?

Jestli jste už delší dobu ze školy bude pro vás téma práce daleko bezpečnější než mluvit o škole a plánech do budoucna. Nesmíte ji ale nechat zaběhnou příliš do detailů o tom jak je její život a práce otravná, což vysvětluje tu čtvrtou dvojku bílého vína co má v sobě. Mluvte obecně o oboru a o tom co jí na práci baví. Je to individuální téma, každý dělá něco jiného, nečekejte konkrétní otázky, ty musí vyplynout z konkrétní situace.

Co tvoji přátelé?

Zeptejte se jí na její kamarády a kamarádky. Dokonce i tehdy, když je znát nechcete, bude vám s potěšením vyprávět o partě svých přátel, kolik jich má a odkud je všechny zná (a všechny ty věci jak se poznali). Neusínejte u toho, tohle je chvíle kdy se můžete dozvědět drahocenné detaily o ní. Kdyby jste se na to zeptal totiž později než na prvním rande, tak její přátelé jsou nejlepším zdrojem k vytažení jejího "kostlivce ze skříně"

Co dělá ve volném čase

Ráda jezdí na kolečkových bruslích, sbírá známky nebo tančí? Co dělá za sport? Jaký druh hudby ráda poslouchá? Tohle jsou otázky, na které se musíte zeptat, aby jste zjistil kolik toho máte společného a co vás spojuje. A co víc, můžete se tak dostat k dalším otázkám a tématům, které automaticky vyplynou.

Buďte smělí a hleďte dopředu

Teď, když si oba užíváte společný večer, ona na vás hledí s takovou jiskrou v očích... Takže jinými slovy, když vám řeč jejího těla dává pozitivní signály, můžete se podívat dopředu a mluvit s ní o věcech, které chcete dělat v budoucnosti, třeba i s ní. Nemusíte tlačit příliš na pilu, aby jste ji nevylekal, ale když si užíváte večer, určitě bude zvědavá jaké máte v kapse plány na "dobrodružství", která společně prožijete.

Začněte mluvit

Používejte tyto témata jako obecného průvodce.Buďte si jistí až budete pokládat otázky, a pamatujte že klíčem je naslouchat jejím odpovědím a formování nových otázek, které se automaticky dostaví. Nebuďte nervózní. Nezapomeňte k čemu je první rande: Je to příjemně strávený čas v dobré společnosti. Tak se uvolněte a bavte se. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: rande


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |