MENU - zobrazit / skrýt

4 důkazy, že jste sapiosexuál


Ve zdravém a šťastném vztahu jde vždy o něco víc než jen o čistě fyzickou přitažlivost a sexuální chemii. To je také zřejmě důvod, proč se stále více lidí identifikuje jako sapiosexuálové. Sapiosexualita však neznamená, že vás přitahuje jen „sexy mozek“. I když jste schopni ocenit krásu ženy, dáváte zkrátka přednost partnerce, se kterou si máte o čem povídat, zasmát se spolu…

Kdo je sapiosexuál? Definice slova sapiosexuál

„Sapiosexuál je relativně nové slovo, které popisuje člověka, který považuje inteligenci za největší formu vzrušení s partnerem. Inteligence je pro ně nejvíc sexy,“ vysvětluje psycholog Paul DePompo.

Jak poznáte, jestli jste i vy sapiosexuál?

1. Považujete lidi za atraktivnější až poté, co je poznáte

Poznali jste někdy někoho, jehož vzhled na vás nijak zvlášť nezapůsobil, z jejich krásy se vám nezatajil vzhled, ale z jejich mluvy a chování jste k nim cítili jistou přitažlivost? Jedná se o jasný znak, že jste sapiosexuál. Sapiosexuálové jsou jedinci, kteří neshledají jinou osobu okamžitě atraktivní, ale začne je přitahovat až v momentě, co ji blíže poznají. Je to proto, že jejich mysl a nikoliv jejich fyzický vzhled, je to, co je přitahuje.

2. Raději stojíte o skvělou konverzaci než příležitostný sex

To neznamená, že nemáte zájem o sex. Jen namísto fyzické přitažlivosti vás více přitahuje duševní stránka. Sapiosexuál je někdo, kdo je šťastný ve vztahu, který je více založen na vzájemné konverzaci.

3. Přitahují vás více znalosti než majetek

Nejste typ člověka, který se zajímá o luxusní věci a kolik nemovitostí vlastní daná osoba. Nesoudíte lidi podle jejich postavení ve společnosti nebo jejich smyslu pro módu. Ale podle toho, co vědí a jaké mají znalosti.

4. Vytáčí vás špatná gramatika

Nemohli byste zkrátka být s někým, kdo nerozeznává rozdíl mezi slovy „být“ a „bít“. Chcete někoho stejně inteligentního. Pokud se vyjadřuje prostřednictvím svých zpráv, že neumí dát dohromady ani jednu větu bez nějaké hrubky, zřejmě u vás nebude mít příliš velkou šanci.

Pozor, nezaměňujte pojmy sapiosexuál a metrosexuál. Metrosexuálovi nejde o mozek, ale o tělo. Definici metrosexuála najdete zde.

zdroj foto: pixabay.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE