Sdílíte spokojené a šťastné fotky s drahou polovičkou na sociální sítě? Podle psychologů šťastní nejste


Sdílíte spokojené a šťastné fotky s drahou polovičkou na sociální sítě? Podle psychologů šťastní nejste

Zdroj: pixabay.com

Fotíte se na sociální sítě? Sdělujete světu, jak se máte krásně, jak si užíváte a jak vás všichni mají rádi? A proč to vlastně děláte? Aby vám všichni záviděli? Chcete půsboit šťastně, vyrovnaně, spokojeně a vesele... Psychologové tvrdí, že lidé, kteří jsou skutečně spokojení, takovou potřebu vůbec nemají.

Drahý dárek, super dovolená, jídlo v drahé restauraci, zamilovaná fota se svojí sexy přítelkyní. Tak okázale prezentovat spokojený vztah znamená podle psycholožky Brianny Wiestové jediné. Ohromnou nejistotu z něj a strach z jeho blízkého krachu. Lidé, kteří spokojený vztah skutečně mají, většinou takovou potřebu necítí. Zkrátka si skutečně užívají své štěstí a ten druhý jim dělá radost. A vůbec jim nezáleží na tom, co si o jejich vztahu myslí kamarádi a známí.

Ta touha virtuálně zdůraznit, jak plnohodnotný čas teď trávíte s novou partnerkou, je podle psychologů spíše volání o pomoc. Pochybujete o sobě, o vztahu, nejste přesvědčeni o společné budoucnosti. Chcete zkrátka své okolí přesvědčit o tom, že je všechno v pořádku. Ti spokojení nepotřebují souhlas ostatních, lásku si prokazují, aniž by si to fotili a dávali na internet. Podle množství komentářů, které se týkají toho „co s miláčkem děláte, nad čím přemýšlíte a co zrovna podnikáte“ se prý dá s velkou pravděpodobností odhadnout, v jaké fázi jste a jakým tempem se blížíte ke krachu.

Nemálo psychologických studií zatím prokázalo vztah mezi spokojeností a štěstím uživatelů sociálních sítí a tím, jak často postují své příspěvky. A vyšlo jim, že čím větší frekvence příspěvků, tím menší sebedůvěra a pocit spokojenosti. S příspěvky o vztazích je to podobné. Pokud máte kvalitní vztah, nemáte potřebu křičet to do celého světa. Prostě to víte. A když něco neklape, nepropíráte to na sociálních sítích, řešíte to u zdroje. Tak mrkněte na svůj profil, možná budete zírat :)

Zdroj: prochlapy.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |