MENU - zobrazit / skrýt

Sacha Baron Cohen aneb Slavný kazašský novinář Borat


13. října oslaví 42. narozeniny jeden z nejtalentovanějších komiků současnosti, Sacha Baron Cohen. Tento britský herec se proslavil především díky roli Borata, ve které ztvárnil dnes již kultovního kazašského novináře, jenž je vyslán do Ameriky, abych pochytil tamější kulturu. 

Osobní a profesní život

Sacha Noam Baron Cohen se narodil v Londýně do ortodoxní židovské rodiny. Přitom Židy často zesměšňuje. Tady se nezapře jeho původ, neboť právě Britové jsou známi tím, že si ze sebe rádi dělají legraci. Studoval historii na Univerzitě v Cambridge (působil také jako člen tamějšího amatérského divadla), tu však nedokončil a začal se živit jako model. Poté si stvořil své vlastní postavy – novináře Borata, homosexuála Brüna nebo rappera Aliho G. S touto postavou byl natolik úspěšný, že získal svůj vlastní pořad Da Ali G Show.
V březnu 2010 se oženil s herečkou Islou Fisherovou, se kterou vychovávají dvě děti. Sacha je ortodoxní judaista. Jí pouze košer stravu a dvakrát ročně chodí do synagogy.

Zajímavost: Řada lidí považovala Aliho G za skutečného rappera a Borata za skutečného novináře, neboť Sacha Baron Cohen se vždy dokázal naprosto vžít do svých rolí a až do roku 2012 vždy dával rozhovory jako jedna z jeho postav.

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

„Borat. Já z Kazachstánu. Já rád ženy a sex. To fajné!“ Jen málo filmů vzbudilo tolik kontroverzních reakcí jako právě Borat. Jedni chválili dokumentárnost snímku, jiní mu zase vytýkali přílišnou vulgárnost (například v Rusku je dosud zakázán, stejně tak v arabských zemích kromě Libanonu). Jeho tržby dosáhly 261 miliónů dolarů, přitom náklady činily „pouhých“ 18 miliónů. Jedna věc se mu však nemůže upřít. Sacha Baron Cohen dokázal nastavit zrcadlo dnešní společnosti i se všemi jeho stinnými stránkami. Za svou roli dokonce získal Zlatý glóbus.
Snímek vypráví o kazašském novináři, který je vyslán do Spojených Států, aby pochytil tamější kulturu a tu posléze aplikoval po návratu domů (viz video).

Zajímavosti o filmu:
• ve snímku si přáli vystupovat Johnny Depp, Steve Martin nebo George Clooney, Sacha je však odmítl
• během natáčení byla na něj zavolána policie celkem 91x
• musel čelit řadě žalob, například od Kazachstánu, jejich zahraniční ministr však nakonec Cohenovi poděkoval za příval turistů do země
• Boratova vesnice se ve skutečnosti nachází v Rumunsku, místním lidem řekli, že natáčejí dokument o nich a každému zaplatili 4 libry
• snímek byl označen za antisemitský (přitom Sacha Baron Cohen je Žid)
• autorem kazašské hymny je Cohenův bratr Erran Baron Cohen
• během prvních tří dnů po uvedení do kin vydělal film 26 miliónů dolarů, po třech týdnech činily tržby 90 miliónů

Filmy:

Ali G Indahouse (2002)
Borat (2006)
Brüno (2009)
Diktátor (2012)
Bídníci (2012)

Zdroj fotofoter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE