Romance na pracovišti – 3 pravidla


Chystáte se pozvat na první rande kolegyni z práce? Nejprve si přečtěte naše tři zásadní pravidla a držte se jich. Věděli jste například, že jeden z pěti vztahů vznikne na pracovišti? Tyto vztahy mají také vyšší šanci, že skončí manželstvím. 

Obecně randit s kolegyní z práce není ten nejlepší nápad, pokud k tomu ale již dojde, držte se našich tří pravidel. Která to jsou?

1. Seznamte se s politikou vaší společnosti

Řada zaměstnavatelů zavádí pravidla týkající se randění s kolegy na pracovišti, a to z jednoho prostého důvodu – k udržení příznivé atmosféry v práci. 33 % zaměstnavatelů považují tyto vztahy za zbytečné narušování v jejich organizaci. Vzhledem k tomu, že vzniká čím dál více vztahů na pracovištích, zaměstnavatelé se stále častěji uchylují k zavádění pravidel co se týče vztahů a randění. 42 % zaměstnanců však uvádí, že o podobných pravidlech v práci nemá ani zdání. Informujte se!

2. Během pracovní doby ingorujte svůj vztah

Pokud již randíte s někým z kanceláře, vyhněte se flirtujícím zprávám, které vás zbytečně odvádějí od práce. Nikdo není zvědavý na vaše zamilované pohledy a objetí, a rozhodně vaši kolegové nebudou mít ani pochopení k vašemu nekonečnému vysedávání u společného oběda. Snažte se svůj vztah ignorovat během pracovní směny.

3. Vyvarujte se hádkám

Nezačínejte se hádat v práci. 17 % lidí, kteří byli přítomni podobným hádkám na pracovišti, uvádějí, že to zbytečně vyvolává napětí mezi spolupracovníky. Snažte se svůj vztah udržovat na pracovní bázi, pokud jste v kanceláři. Za to vám budou vděční nejen všichni kolegové, ale i váš partner.

Charles Elvin, výkonný ředitel Ústavu pro vedení a řízení, uvádí: „Románky na pracovišti jsou nevyhnutelné. Nejsou však tak zničující pro kariéru, jak si řada lidí může myslet. Zaměstnavatelé by si měli dvakrát rozmyslet, než se rozhodnou zakázat vztahy na pracovišti. V tomto případě riskují, že jejich zaměstnanci budou nuceni ke skrývání svých vztahů, a vytvářejí tak politiku tajemství a klamu,” a současně varuje. „Klíčem k úspěchu je, jak zaměstnavatelé zvládnou vztahy na pracovišti. Měli by jasně stanovit politiku své společnosti, tak předejdou řadě nedorozumění.”

zdroj foto: pixabay.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |