Přátelíte se se svou ex? Poradíme, jak „uklidnit“ přítelkyni


Takže se stále přátelíte se svou ex? Gratulujeme k tomu, že jste dokázali natolik dospět a zvládli tuto situaci. Jen byste měli mít na paměti, že toto přátelství může ohrozit váš současný vztah. Přítel mající dobrý vztah se svou bývalkou je totiž noční můrou pro řadu žen.

Přinášíme vám několik tipů, jak uklidnit vaši přítelkyni. Možná, že vás to bude stát více námahy, bude ji však zapotřebí, abyste si udrželi oba vztahy.

1. Nerozčilujte se, pokud se vám přizná, že žárlí

Naštvat se je ta nejhorší možná reakce. Pro začátek to jen utvrdí vaši přítelkyni v tom, že stojíte na straně své ex. Představte si sami sebe na jejím místě. Jak byste se cítili, kdyby se scházela se svým ex? Asi ne moc dobře, že? Takže nevyšilujte. Přátelství s ex není běžnou záležitostí, takže byste neměli být překvapeni, že se s tím vaše přítelkyně bude hůře vyrovnávat.

2. Promluvte si s ní o tom, proč je váš bývalý vztah minulostí

Měli byste umět vysvětlit to, proč vaše bývalka nepředstavuje žádné ohrožení pro váš současný vztah. Neříkejte jen „jsme pouze kamarádi“ a tím to končí. Vaše přítelkyně může mít oprávněné obavy. Měli byste jí tak umět ujistit o tom, že mezi vámi nemůže k ničemu dojít.

„Podívej, chápu tvoje obavy. Mezi mnou a Marií to však nikdy nebylo vážné. Jsme zcela nekompatibilní. Náš vztah mi nikdy nepřipadal dobrý a beru ji spíš jako kamarádku. Určitě nejsou na místě žádné obavy.“

3. Nikdy je nesrovnávejte

„Simona taky nebyla moc na sport. Ale byla daleko více v pohodě, když jsem trávil neděle sledováním fotbalu.“

Vaši současnou přítelkyni nepochybně zajímá, jak si vede ve srovnání s vaší ex. Pokud se dopustíte jejich srovnávání, nebo se snad zmíníte, že vaše ex se k vám více hodila, v podstatě nakopáváte její sebeúctu. Nikdy jí nedávejte důvod, aby se cítila méněcenná, či horší, než vaše ex. Dávejte si pozor na to, jak se vyjadřujete o bývalce. Časem se vaše přítelkyně více uklidní a bude se cítit daleko uvolněněji.

 

4. Naprogramujte si nějaký čas spolu

Nejlepší způsob, jak uklidnit přítelkyni? Naplánujte si čas strávený spolu, a tím myslíme všichni tři! Možná vás tato představa nijak neláká, nechte však svou přítelkyni, aby poznala vaši ex. Dopřejte jim čas, aby se lépe poznaly.

 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |