Pokud vás podvede jednou, podvede vás znovu?


Přiznala se vám přítelkyně, že vás podvedla? Rozejdete se s ní, nebo jí dáte druhou příležitost? A jak často lidé ve vztazích vlastně podvádějí (pozor na profese, které mají větší sklony k podvádění)? Americký výzkum se zaměřil na toto téma a přišel s překvapivým zjištěním.

Výzkum americké studentky

Kayla Knopp, studentka z Denverské univerzity zkoumala vztahy u 484 svobodných párů ve věku od 18 do 35 let. Došla k závěru, že lidé, kteří v minulosti podvedli svého partnera, měli několikrát vyšší pravděpodobnost, že podvedou i svého dalšího partnera.

Kdo podvedl jednou, existuje o něj větší pravděpodobnost, že podvede znovu

Dlouhodobá studie sledovala účastníky v průběhu pěti let a každé čtyři až šest měsíců se jich vyptávala na jejich milostný život, včetně toho, jestli měli sex s někým dalším, než byl jejich oficiální partner. 32 % lidí připustilo, že byli partnerovi nevěrní. A nyní pozor, celých 45 % připustilo nevěru, které se dopustili i v předchozím vztahu. Na druhou stranu “jen” 18 % lidí, kteří nebyli nevěrní v předchozím vztahu, se později dopustili nevěry.

"Nevíme, proč lidé, kteří byli v minulosti sexuálně nevěrní, pravděpodobně v budoucnu podvedou znovu svého partnera,“ říká Knopp. „Pokud byl váš partner nevěrný v předchozím vztahu, mělo by to být pro vás varováním.“

Komunikujte spolu

Takže jak můžete předejít nevěře ve vztahu? Promluvte si na toto téma se svým partnerem. "Pokud měl váš partner, nebo vy oba, problém s podváděním v předchozím vztahu, zjistěte společně, proč k tomu došlo. Mohlo by se to stát znovu? Jak můžete tento problém vyřešit jako tým?" Uvádí Knopp. "Mnoho lidí očekává, že monogamie je naprostou samozřejmostí, ale vztah vyžaduje úsilí a komunikaci.”

Při výzkumu provedeného v roce 2013 vyšlo najevo, že podvádění ve vztazích je poměrně časté. Z celkem 100 tisíc lidí se k nevěře přiznalo 33 % mužů a 19 % žen. 

 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |