Muži, kteří chtějí děti, vyžadují také méně sexu


Nová studie zjistila zajímavou příčinu, proč váš sexuální život skomírá. Je to proto, že toužíte po dětech. Alespoň s tímto pozoruhodným zjištěním přišla nová italská studie.

Obavy ze změny životního stylu

Studie publikovaná v časopisu Journal of Sexual Medicine zkoumala psychologické a společenské proměnné, které ovlivňují mužskou sexuální touhu. Mezi ně patří kvalita života, obavy, spokojenost, sexuální funkčnost. Číslem jedna pro snížení sexuální touhy se ukázala touha po dítěti.

Výzkum se nezaměřil na zkoumání příčiny, autor studie Filippo M. Nimbi z univerzity v Římě spolu s jeho kolegy však uvedli, že za menší chutí na sex může pravděpodobně stát obava ze změny životního stylu a větší odpovědnosti.

Mužská sexualita je složitá a komplikovaná

„Stále zde existuje řada nezodpovězených otázek,” poznamenává Nimbi. „Tato studie uvedla pouze některé z hlavních psychosociálních faktorů ovlivňujících sexuální touhu. Existuje však celá řada dalších. Tento výzkum považujeme za výchozí bod k hlubšímu porozumění sexuality pro klinické lékaře a výzkumné pracovníky, ale i pro širokou veřejnost.“

„Máme zafixováno, že sexuální touha a vzrušení u žen je vnitřně komplikované, plné psychologických a relačních problémů," říká Nimbi. „Ve skutečnosti je však jasné, že mužská sexualita je mnohem složitější, než se dříve myslelo,“ řekl Nimbi.

Ne všichni muži s tímto tvrzením budou souhlasit. Stejně jako ne všechny ženy souhlasí, že jejich sexuální touha je komplikovaná. Uvidíme, s jakým výsledky přijdou další odborné studie.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Lucie Osmanská


Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace