MENU - zobrazit / skrýt

Nejčastější chyba, které se podle vztahové koučky dopouštějí páry


Pokud jste čerstvě zamilovaní, nejspíš si ani nepřipouštíte, že vaše líbánky by mohly někdy skončit. Z ničeho nic se však můžete ocitnout u vztahového terapeuta. Jak by k tomu mohlo dojít? V každém vztahu je nejdůležitější komunikace. Když přestaneme sdílet své potřeby a pocity s partnerem, ve vztahu se začínají objevovat trhliny.

Jsme tým!

„Myslím si, že hlavní problém spočívá v tom, že zapomínáme být parťáky ve vztahu,“ říká vztahová koučka Tara Caffelle. Podle ní se jedná o nejčastější chybu, kterou vidí u mnoha párů. „Když mluvím s jedním člověkem z páru a přijdeme na úžasný nápad, ihned se mě zeptají, jestli by to měli říct svému partnerovi. Samozřejmě, že ano! Proč byste mu to neměli říkat? Vždyť je součástí vašeho života!“

 

Mluvte spolu

Vzpomeňte si na dny, kdy jste si říkali úplně všechno. Mluvili jste spolu o všech svých tajných přáních. Jakmile se mezi sebou začnete vzdalovat a vy s tím nebudete nic dělat, může to přerůst ve skutečný problém, který může vést až k rozchodu. „Ve vztazích se po nějaké době stává, že přestáváme sdílet vše se svým partnerem a přestáváme jej vidět jako parťáka pro život,“ říká Tara.

Jako příklad uvádí Tara strach říct svému partnerovi, že jste se dostali do mínusu na své kreditní kartě. Potřebujete pomoct, ale na druhou stranu se cítíte provinile a nechcete, aby vás váš partner soudil. Tak držíte své tajemství pod pokličkou, čímž se problém prohlubuje. „Děláme všechna tato rozhodnutí, odvracíme se od našeho partnera, nesdílíme s ním naše problémy a vnitřně trpíme,“ dodává Tara.

Ale pokud se obrátíte na svého partnera a svěříte se mu, jak složité je pro vás mluvit s ním o svých problémech, protože se bojíte jeho reakce, pravděpodobně bude s vámi soucítit a nakonec vám pomůže. Nejspíš bude naštvaný, a to oprávněně, že jste před ním drželi tajemství, a vaše finanční situace na něj vlastně dolehne ještě více než na vás.

 

Ale hádejte co? Patrně vás stále miluje! Proto ve vztahu nikdy nezapomínejte na to, že jste tým a táhnete za stejný provaz. 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE