Nedostatek sexu? Váš vztah spěje ke krachu


Nejnovější studie ukázaly, že štěstí ve vztahu se odvíjí od naší sexuální aktivity. Jinými slovy, méně sexu, méně šťastněji se s naším partnerem cítíme. Špatnou zprávou je, že jeden ze čtyř lidí není vůbec spokojený se svým sexuálním životem. Jak jste na tom vy?

Polovina z nás neměla sex v posledním měsíci, a jeden ze čtyř není nespokojen se svým sexuálním životem. Výzkum dále ukázal, že pro jednoho z šesti lidí je kvalitní sexuální život velmi důležitý pro vztah.

Tento důraz kladený na náš sexuální život nyní však s délkou vztahu klesá. Čím déle jsme ve vztahu, tím je sex pro nás méně důležitý. Třetina lidí, která byla ve vztahu méně než dva roky, uvedla, že sex je pro ně velmi důležitý. Ve vztazích trvajících 10 let a více důležitost sexu klesla na 22 procent. Ti z nás, kteří jsou spokojeni se sexuálním životem, uvádějí, že se i celkově cítí více šťastní.

37 % ženatých respondentů uvedlo, že nemělo sex v posledním měsíci. Muži také daleko častěji přiznají nevěru (26 % oproti 22 % u žen) a také se častěji přiznali, že zápasí s pokušením o podvedení partnera.

94 % vztahových poradců a sexuálních terapeutů tvrdí, že vztah může ustát nevěru. To si však myslí, jen třetina respondentů.

Výzkum se take zaměřil na celkovou pohodu zadaných párů a svobodných. 84 % těch, kteří jsou ženatí/vdaní nebo žijí ve společné domácnosti, se cítí celkově spokojeni. U svobodných jedinců to uvedlo 69 %.

Základem kvalitního a šťastného vztahu je upřímnost, věrnost a komunikace. To jsou tři nejdůležitější elementy. 

zdroj foto: flickr.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |