Na seznamky lidé míří také kvůli zvýšení sebevědomí ale i nudě


Na seznamky lidé míří také kvůli zvýšení sebevědomí ale i nudě

Zdroj: pixabay.com

Jste právě volní a nemůžete zavadit o nějakou pořádnou partnerku. Po barech se vám chodit nechce, tak proč nevyzkoušet nějakou tu internetovou seznamku. Aktuální studie norské technické univerzity NTNU přinesla zajímavá zjištění ohledně toho, jak online seznamky typu Tinder ovlivňují chování lidí v sociosexuální oblasti a jaké jsou vlastně důvody lidí tyto seznamky vůbec používat.

Průzkumu se účastnilo 641 studentů ve věku 19 až 29 let a mimo jiné se ukázalo, že lidé používající online seznamky, nemají ve výsledku z dlouhodobého hlediska více „nahodilého“ sexu než single lidé s obdobnými preferencemi v oblasti seznamování. Jde o jednorázový sex, tedy jaksi o vztazích na jednu noc. To bylo pro výzkumníky i veřejnost poměrně dost překvapivé. Je to ale samozřejmě hodně individuální, když se na to fakt zaměříte, tak toho asi můžete zvládnout pomocí seznamek velmi mnoho. otázkou je, jestli je to dobře.

Studie také ukázala, že lidé, kteří hodně používají seznamky s obrázkovými profily (např. Tinder), se celkové v sociosexuální oblasti cítí méně omezeni. Zajímavé byly ovšem zejména zjištěné rozdíly mezi pohlavími.

Ženy na online seznamkách tráví více času, neboť se skutečně snaží zhodnotit, jestli ten či onen muž je pro ně tou vhodnou shodou. Také u nich podle výzkumníků jako podstatná motivace pro užívání online seznamek kromě touhy po seznámení přistupuje touha zvýšit si sebevědomí a cítit se lépe – jako žádaná žena.

Muži prý naopak jedou spíše na kvantitu, tedy chtějí projít co nejvíce profilů a jako hlavní motivaci k účasti na seznamkách uvádějí hledání nezávazného sexu. Dalším faktorem, který vede na seznamky obě pohlaví shodně, je pak nuda…

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |