Muži s atraktivními manželkami mají šťastnější manželství


Sexy žena, šťastný život? Podle nedávného výzkumu se toto spojení zakládá na pravdě. Muži s atraktivními manželkami mají údajně šťastnější manželství. Studie naznačila, že muži, kteří se ožení s atraktivními ženami, mají větší pravděpodobnost, že budou mít dlouhá a spokojená manželství.

Žárlivost není na místě

Možná vás napadne, že muži, kteří si vezmou atraktivní ženy, musí být více ve střehu před potenciálními konkurenty, což v nich může vyvolat žárlivost. Vědci z floridské univerzity však tvrdí pravý opak.

Zorganizovali výzkum, kterého se zúčastnilo na 200 dobrovolníků. Ti byli rozděleni do dvou skupin. Vedoucí studie Juliana French uvedla, že muži a ženy, kteří si dávají na čas s rozhodnutími ve všech aspektech svého života, mají také tendenci vybírat si ty nejlepší partnery, a ne se usadit s kýmkoliv. Naproti tomu ti, kteří dávají přednost pohodlí před vytrvalostí, nejsou příliš vybíraví při výběru vhodného partnera a rychleji se vrhnou do nového vztahu.

French dále poukazuje na to, že „muži s atraktivními manželkami byli na začátku manželství daleko více spokojení. Stejně tak ženy, jejichž manželé měli vysoké postavení. Tito lidé poté zažili méně strmý pokles spokojenosti v průběhu manželství.“

 

Ženy dávají přednost postavení

Jak je vidět z výsledků studie, pro ženy je důležitější bohatství a postavení než fyzická přitažlivost. Pokud tedy nemáte hluboko do kapsy a váš společenský status je na vysoké úrovni, máte téměř zaručeno, že vaše žena bude v manželství s vámi spokojená i v dlouhodobém horizontu.

Jak neskončit v nešťastném manželství

Dr. Juliana Breines uvádí, že existuje jisté nebezpečí, kdy můžete skončit v nešťastném manželství. Jedním z nich je tlak okolí, který vás nutí najít si vztah co nejdříve. Tlak na usazení může být tak silný, že skončíte ve vztahu s partnerem, kterému prominete řadu nedostatků. „Jedinci, kteří mají pocit, že je příliš pozdě pro ně najít si lásku svého života a bude stále těžší hledat si partnera postupem času, mají vyšší pravděpodobnost, že skončí ve vztahu s někým, kdo je nebude příliš respektovat a bude upřednostňovat své zájmy před jejich,“ říká Breines.

zdroj foto: pixabay.com
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |