Sex jako puntík v kalendáři? Proč ne?


Sex jako puntík v kalendáři? Proč ne?

Zdroj: pixabay.com

Plánujete si pěkný večer dlouho dopředu, máte v týdnu oblíbený den a nebo necháváte sex náhodě a momentálnímu rozpoložení? Je otázkou, co je správné. V dlouhodobých vztazích, kde už vládne určitý stereotyp sexuologové plánovaný sex vřele doporučují. Může se totiž stát, že partneři zpohodlní natolik, že se jim vlastně nechce nikdy a tak je z týdne za chvíli měsíc a pak rok... A vztah bez sexu není to pravé ořechové. Vzájemná intimní blízkost je pro něj prostě důležitá.

Mnoho kamarádských rozhovorů se točí kolem jednoho. Co je vlastně normální? Jak často s partnerkou spát, aby to bylo ještě v normě a co už je zas moc často? Řeší to všichni. Správnou odpověď vám nikdo nedá. Ani ji raději nechtějte vědět. Mohli byste se pak cítit frustrovaně, když zjistíte, že sousedé se milostným hrátkám oddávají dvakrát denně, zatímco vy se vybičujete sotva jednou týdně. Dostane vás to pod tlak a to není dobré. Navíc můžete otrávit i svou partnerku, když ji budete neustále nadbíhat a žadonit o sex.

Jedno se však dá říci poměrně jistě, pozitivní je pravidelný sex a záleží na náruživosti páru, jak často se opakuje. Pokud v tomto ohledu vidíte ve svém vztahu trhliny, zkuste si žhavé chvilky plánovat. Ač to nezní moc romanticky, účel to splní. Odborníci dokonce tvrdí, že díky plánovacímu kalendáři se může do vztahu vrátit i vášeň.

Plánování v oblasti intimního života přitom není žádnou novinkou. I v dobách dávno minulých si lidé rande plánovali a je jasné, že když už rande, tak i sex.

Hlavním nepřítelem plánování je mýtus, podle kterého je spontánní sex nejlepší a plánováním se zabíjí vášeň. Ale to vůbec nemusí být pravda. A pokud zaškrtnutý den v kalendáři zlepší náš vztah, tak to za to stojí a na mínění ostatních se můžete vykašlat.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Petra Marečková

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace