Může být podvádění zdravé pro vztah? Zeptali jsme se odborníků


V určitém okamžiku se každý dostane do pokušení. Je to zkrátka nevyhnutelná součást lidské přirozenosti. Zvláště pokud se do vašeho vztahu vkrade nuda a monotónnost. Může se stát, že zatoužíte po novém dobrodružství. Jestliže však podvedete svého partnera v dlouhodobém vztahuu a přiznáte se mu, může to váš vztah posílit? Podle řady psychologů v žádném případě. 

Důvěra je základem každého vztahu

Psychoterapeutka a autorka Dr. Jenn Mann vysvětluje, že důvěra je základem vztahu a nevěra je jako bomba, která ji rozmetá. „Nevěrou zničíte základ, který je nezbytný pro úspěšný vztah. Touha mít našeho milovaného partnera jen pro sebe je taková primární potřeba.”

Co se stane, když podvádíte?

Jak poznamenala doktorka Mann, základem vztahu je důvěra. „Díky ní se cítíte pohodlně, v bezpečí. Bez ní je láska, kterou jste kdysi sdíleli, vážně ohrožena“, říká psycholožka Dr. Yvonne Thomas. „Když je důvěra do značné míry narušena, emotivní a fyzická intimita se může ze vztahu zcela vytratit a objeví se množství rozrušujících pocitů, jako je hněv, zášť, žárlivost, nejistota, bolest a/nebo smutek,“ vysvětluje.

Psychoterapeutka Crystal Brandshaw dodává, že nevěra ničí vazbu u jinak šťastného páru. Varuje, abyste se před podváděním zamysleli nejen nad vaší minulostí, přítomností, ale hlavně budoucností. „Když partner poruší smlouvu o monogamním vztahu, u druhého dojde k poklesu sebedůvěry, znenadání si začne nedůvěřovat, pochybovat o sobě, ptát se, co udělal špatně.“
Než podvedete svého partnera, vezměte v potaz, že nejen ohrozíte svůj status na Facebooku, ale narušíte emocionální pohodu vaší drahé polovičky, člověka, kterému jste slíbili, že jej budete milovat a uděláte vše proto, aby byl šťastný. „Podvádění může způsobit obrovskou škodu na sebevědomí toho, kdo byl podveden. Ten může začít pochybovat o své atraktivitě, výkonu v posteli... Jeho sebevědomí značně klesne“, dodává Dr. Mann. 

zdroj: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |